HZS Plzeňského kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Jak vypadal XXXIV. ročník Memoriálu Milana Kružíka?

Na centrální hasičské stanici v Plzni na Košutce s v pátek 24. května konal již 34. ročník Memoriálu Milana Kružíka v požárním dvojboji.

I přes nepříznivé deštivé počasí byla hojná účast závodníků a na start se postavilo 94 sportovců. Slabý déšť skrápěl areál téměř po celý průběh disciplíny výstup do 4. podlaží cvičné věže, což mělo i vliv na výkony závodníků. Vítězství na věži si, v kategorii do 35 let (čas 14:74 s) odvezl do Moravskoslezského kraje Daniel Klvaňa a v kategorii nad 35 let byl nejrychlejším závodníkem Lukáš Hons z kraje Vysočina s časem 15:31s. Počasí se během druhé disciplíny, běh na 100 m s překážkami, umoudřilo a déšť ustal. Nejrychlejším závodníkem na mokré trati, v kategorii do 35 let, byl domácí závodník Dominik Soukup z SDH Žebnice s časem 16:03s. V kategorii nad 35 let vyhrál „Stovku“ taktéž domácí soutěžící Jindřich Harasimovič s časem 17:15s. Po odběhnutí posledního pokusu závodu se již všichni snažili schovat pod střechu a závěrečné vyhodnocení závodu tak probíhalo v garážích hasičské stanice Košutka.

XXXIV. ročník Memoriálu Milana Kružíka (1).JPG

Vítězem požárního dvojboje, v kategorii do 35 let, se stal Daniel Klvaňa z Moravskoslezského kraje za čas 31:33 s a v kategorii nad 35 let vyhrál dvojboj, k radosti pořadatelů, domácí Jindra Harasimovič s časem 32:74 s.

Jsme rádi, že si každoročně najdou cestu do Plzně, na tento tradiční závod požárního sportu, nejen závodníci z celé České republiky, ale i rodina a kamarádi Milana Kružíka.

Poděkovaní patří partnerům a sponzorům Hasičského sportovního klubu Plzeň, který soutěž pořádal. Jedná se o tyto společnosti: Plzeňský Prazdroj, Bohemia Sekt, hypermarket Globus Chotíkov, ZPMV, HVP, Jan Benda požární služby, Tůma Aerospace, NFG, Plzeňská teplárenská, Good PRO, Ploty Dobrý, PBS, Present Print, Doosan Škoda Power.