HZS Jihočeského kraje

Předcházíme rizikům

Jihočeši opět kralovali MČR HZS ve stolním tenisu v Ostravě.

Ve dnech 5. a 6. října se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství Hasičského záchranného sboru ČR ve stolním tenise.

Jihočeští profesionální hasiči dosáhli vynikajícího výsledku. Po čtyřech letech opět obhájili na MČR HZS ve stolním tenisu první místo ve tříčlenných družstvech. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev z celé ČR. MČR HZS se konalo ve dnech 5. – 6. října 2012 ve sportovní hale TJ Mittal v Ostravě. Jihočeský tým ve složení L. Broulim (ÚO Písek), J. Jungvirt, F. Hrach, (oba ÚO Strakonice) obsadili celkově 1. místo.
Jihočeské družstvo očekávaně postoupilo ze základní skupiny, kde bylo pět družstev. V čtyřčlenné finálové skupině družstvo dosáhlo tíženého cíle, a to obhajoby prvenství z roku 2008. Ve finálové skupině porazilo Ústí nad Orlicí, Brno a výběr z jižní Ostravy přesvědčivými výsledky 4:1.
Druhý den pokračovalo mistrovství soutěží jednotlivců. Nejprve se odehrály základní skupiny, z kterých postupovali první 3 hráči do pavouka pro 16 hráčů. Všichni Jihočeši se dostali do vyřazovacího pavouka. F. Hrach bohužel skončil po porážce 1:3 z hráčem Walicou z Karviné mezi 8. – 16. místem. Byla to škoda, protože první den v soutěži družstev F. Hrach porazil tohoto hráče výsledkem 3:1. Oba další Jihočeši L. Broulim a J. Jungvirt se probojovali až do finále, kde si to společně rozdali o Mistra HZS ČR ve stolním tenisu. Po velké bitvě a pěkném výkonu zvítězil a obhájil prvenství z roku 2008 L. Broulim.