HZS Plzeňského kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Jubilejního 5O. ročníku MČR v požárním sportu se zúčastnili i hasiči z Plzeňského kraje

Dynamické rozběhy na stometrové trati s překážkami, dech beroucí šplhání na cvičnou věž, harmonická spolupráce při překážkové štafetě a samozřejmě královská disciplína, precizní požární útok. To byl program na poslední srpnový víkend. Největší sportovní akci pro družstva profesionálních a dobrovolných hasičů v letošním roce hostil Karlovarský kraj. O víkendu 25. – 27. srpna 2023 se v Sokolově uskutečnilo oficiální Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu. Konalo se na stadionu FK Baník Sokolov.

Profesionální i dobrovolní hasiči z Plzeňského kraje si nemohli tuto událost nechat ujít. Ačkoliv vrtkavé počasí závodníkům příliš nepřálo, přesto dali do svých výkonů to nejlepší ze sebe.

Tým HZS Plzeňského kraje obsadil v celkovém pořadí čtvrtou příčku. Od třetího místa nás dělil výsledek poslední disciplíny, jíž byl požární útok, který se lépe vyvedl HZS kraje Vysočina a ten po zásluze bral bronz.

Nejlepším závodníkem HZS PLK ve dvojboji byl Milan Netrval, který obsadil pátou příčku.

Největším úspěchem družstva HZS PLK tak bylo druhé místo ve štafetě 4 x 100m.

O poznání lépe se vedlo reprezentantům dobrovolných hasičů. Družstvo z Dobřan MČR v požárním sportu vyhrálo před Skutčí respektive Mistřínem. Dobřanští byli čtvrtí v disciplíně 100m s překážkami, první ve štafetě a vyhráli i požární útok.

Děvčata z SDH Chválenice po velkém boji obsadila celkově čtvrtou příčku, přestože měla velmi slibně našlápnuto na celkové vítězství. Vyhrála disciplínu 100m i štafetu. Bohužel požární útok se jim nevyvedl zcela podle představ a to rozhodlo o celkovém čtvrtém místě.

Více informací na webu: mrps2023.cz