HZS Jihočeského kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Memoriál plk. JUDr. Josefa Blažka vyšel nejlépe Danielu Klvaňovi z HZS Moravskoslezského kraje

Na stadionu Sportovního klubu policie Jihočeského kraje v Českých Budějovicích proběhl ve čtvrtek 6. června další ze závodů „Českého poháru ve dvojboji“. Soutěž, která se koná jako memoriál zesnulého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka, ovládl Daniel Klvaňa z HZS Moravskoslezského kraje.

WhatsApp Image 2024-06-06 at 12.15.46.jpegSoutěž, která čítala letos již 17. ročník, je určena pro sportovce nejen z řad profesionálních hasičů HZS České republiky, ale také pro sportovce reprezentující sbory dobrovolných hasičů.

Soutěž organizuje Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje ve spolupráci s Jihočeským Hasičským sportovním klubem, z. s. Probíhá na stadionu Sportovního klubu policie v Českých Budějovicích.

Českobudějovické sportovní klání bylo po závodech v Hranicích, Plzni a Ostravě čtvrtým závodem celorepublikového seriálu a zúčastnilo se ho dnes téměř sedm desítek sportovců z různých konců naší země.  Po celý den sportovci bojovali v běhu na 100 metrů s překážkami a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku.

Součtem časů (30,13 s) z disciplíny běh na 100 metrů s překážkami (15,72 s) a výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku (14,41 s) se vítězem celkového dvojboje stal moravskoslezský Daniel Klvaňa. Druhý skončil Dominik Soukup z družstva Žebnice, s celkovým časem 31,22 s a pohár pro třetí místo vybojoval David Dopirák za čas 32,45 s z HZS Plzeňského kraje.

Mezi závodníky nad 35 let byl nejlepší Lukáš Hons z HZS Kraje Vysočina 32,63 s. Druhé místo vybojoval s časem 33,22 plzeňský Jaroslav Hrdlička, třetí skončil Pavel Maňas z HZS Středočeského kraje, jehož součet časů obou disciplín byl 33,93 s.