HZS Moravskoslezského kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním záchranářství „Slezská Harta 2024“.

Na start závodu, jehož cílem je záchrana osob z vodní hladiny, poskytnutí první pomoci a zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem, se postavilo celkem 20 čtyřčlenných týmů složek IZS.

K vidění byly nejen týmy z řad profesionálních a dobrovolných hasičů, ale i tým podnikových hasičů Správy železnic a své zastoupení mělo opět i Polsko. Týmy poměřovaly síly v disciplínách jako je např. poskytnutí první pomoci, jízda na raftu s pádly na čas nebo slalom se člunem a další. Jako nejnáročnější se stejně jako v předešlých letech ukázala disciplína v podobě záchrany tonoucího. Soutěžící museli na čas doplavat k 50 metrů vzdálenému raftu a odtud zachránit dvě tonoucí osoby. Tonoucí v tomto případě představovaly dva plastové, vodou naplněné, barely.

Vítězství si pro letošní rok odnesl Hasičský záchranný sbor (HZS) Moravskoslezského kraje z územního odboru Frýdek-Místek, druhou příčku obsadil tým HZS hlavního města Prahy a na třetí, bronzové pozici se umístil tým HZS z Karlovarského kraje ze stanice Cheb.

HZS Moravskoslezského kraje, územní odbor Bruntál, spolupracuje dlouhá léta při organizaci soutěže s Českou asociací hasičských důstojníků, Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje a Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže Bruntál.