HZS Královéhradeckého kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Orlické hory hostily republikový přebor v orientačním běhu

Jen s připravenou mapou a buzolou běhalo po trati lemované kontrolami v lesích kolem Deštného v Orlických horách na šedesát běžců – hasičů, policistů a vojáků z celé republiky. Sportovní a turistické středisko Orlických hor hostilo ve dnech 11. a 12. června 2024 Přebor HZS ČR v orientačním běhu 2024. Závod byl určen pro příslušníky a občanské zaměstnance HZS ČR, Policie ČR, zaměstnance MV ČR, členy Horské služby ČR a příslušníky AČR.

První den patřil závodu v orientačním běhu na krátké trati s intervalovým startem jednotlivců, kteří byli rozřazeni do pěti kategorií. Start se nacházel u vjezdu do bývalého lomu u obce Plasnice, trať pro běžce byla vedena kopcovitým, ale dobře průběžným terénem. Cíl s finálním kontrolním bodem čekal na závodníku na vrchu Špičák v nadmořské výšce 841 m n. m., kde byl pro všechny odměnou výhled do širokého okolí. Trať, jejíž délka byla mezi 4 až 6 kilometry proběhli nejrychleji Petr Miča (Kategorie H1, Klub vytrvalostních sportovců Šumperk), Bořivoj Skryja (UNITOP SKP Žďár nad Sázavou, kategorie H2), Libor Netopil (OB Vamberk, kategorie P1), Zdeněk Blabla (SKP České Budějovice, kategorie P2) a Petra Vrbatová (OOS TJ Spartak Vrchlabí, kategorie Ženy).

Start závodu tříčlenných štafet byl na programu následující den. Závodníci vybíhali od Národního domu v Deštném v Orlických horách, kontrolní body byly připravené na trati vedoucí obcí a po okolních loukách v délce cca 4 kilometrů.

Pořadatelem závodu byly HZS Královéhradeckého kraje, Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje, Česká hasičská sportovní federace a Odborový svaz hasičů. Za podporu děkujeme partnerům Pivovar Rampušák z Dobrušky, Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra, firmě Rozum les a stavba s.r.o. a obci Deštné v Orlických horách. Speciální dík patří všem organizačním pracovníkům, příslušníkům a zaměstnancům z územního odboru Východ, kteří se zasloužili o hladký průběh závodu.