HZS Kraje Vysočina

Předcházíme rizikům

Soutěžní družstvo HZS Kraje Vysočina vybojovalo na mistrovství skvělé třetí místo

Obrovský úspěch zaznamenali vysočinští sportovci na Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které se konalo od pátku do neděle na stadionu v Trutnově.

Soutěžní klání odstartoval v pátek výstup do 4. podlaží cvičné věže. V této disciplíně si nejlépe ze sportovního družstva Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina vedl Martin Stuchlík, který v konkurenci 126 závodníků skončil s časem 14,57 sec na výborném 11. místě.

V sobotu byl na programu dne běh na 100m s překážkami. Do této disciplíny se celkem zapojilo 121 závodníků  I v běhu předvedl za vysočinské profesionální hasiče opět nejlepší výkon Martin Stuchlík a s časem 16,86 sec  obsadil 20. místo. Celkově tak v dvojboji skončil na 12. místě.

Ve štafetě na 4x100m s překážkami se našim soutěžícím příliš nevedlo a výkony v této disciplíně stačily jen 10. a 11. místo z 32 soutěžních družstev.

V neděli byla na programu dne královská disciplína požárního sportu, požární útok. V konkurenci 15 týmů z celé České republiky družstvo HZS Kraje Vysočina vybojovalo s časem 22,17 úžasné třetí místo!!! Vysočinští sportovci měli  přitom "našlápnuto" a hlavně nacvičeno i  na lepší umístění, v požárním útoku dosahují výborných časů. Celkový výkon soutěžního družstva však ovlivnilo zranění jednoho ze soutěžících a plánovaná  výborně secvičená  sestava soutěžících na požární útok se tak musela upravit.

Celkové výborné výkony  soutěžících družstva vynesly soutěžícím 3. místo v celkovém pořadí. Na prvním místě skončili soutěžící z Moravskoslezského kraje, stříbro potom putovalo do kraje Plzeňského.

Soutěžní družstvo HZS Kraje Vysočina patří dlouhodobě ke špičce v požárním sportu v České republice. V loňském roce skončili na mistrovství v Českých Budějovicích na pátém místě. Stejné místo obsadili v roce 2013 na mistrovství v Mladé Boleslavi.

Na mistrovství nesoutěžili pouze profesionální hasiči, již po páté se na tomto šampionátu potkali s dobrovolnými kolegy, pro které to bylo 62. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu. I v řadách dobrovolných hasičů slavila Vysočina úspěchy. V konkurenci 17 týmů skončilo mužské družstvo SDH Příštpo na krásném 11. místě. Ženy z SDH Zajíčkov vybojovaly 5. místo.