Předcházíme rizikům

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Zpráva z Mistrovství HZS ČR v tenise 2023

Ve dnech 26. – 28. 6. 2023 se na dvorcích LTC Pardubice uskutečnilo Mistrovství HZS ČR v tenise.

Organizátorem byl MV – GŘ HZS ČR, Institut ochrany obyvatelstva spolu s Českou hasičskou sportovní federací,  sportovním svazem hasičů, z. s. Uspořádání mistrovství umožnilo laskavé přispění sponzorů, kterými byly firmy RMI s.r.o. Lázně Bohdaneč a ORITEST s.r.o. Praha a příspěvek České hasičské sportovní federace.

Mistrovství se zúčastnilo 19 příslušníků a zaměstnanců HZS, což je nejnižší počet v dosavadní jednadvacetileté historii tenisových turnajů HZS ČR. Účastníci byli seřazeni podle ročníků narození a rozděleni na 2 věkové kategorie hlavní soutěže o stejném počtu hráčů. Celkově účastníci startovali ve 4 kategoriích, a to ve 2 soutěžích dvouher mužů (do 50 let a nad 50 let), ve dvouhře žen a čtyřhře mužů. Během 3 dnů účastníci odehráli všechny plánované zápasy, a to i přes mimořádné vedro, které zejména první den mistrovství provázelo. Zápasy proběhly ve velmi příjemném tenisovém prostředí a v mimořádně přátelské atmosféře

Mistrovství se vyznačovalo velmi dobrou sportovní úrovní zápasů, zejména v kategoriích dvouhry mužů do 50 let a dvouhry žen. Při závěrečném vyhodnocení výsledků všichni účastníci bez rozdílu vyzvali vedení turnaje, aby vyvinuli snahu o zorganizování turnaje rovněž v roce 2024.