HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česko-polská konference „Společný zásah při záchraně ve výšce a nad volnou hloubkou"

Společná metodika záchrany vy výšce a nad volnou hloubkou i příklady z praxe byly prezentovány v Peci pod Sněžkou v rámci mezinárodní konference příslušníků hasičských záchranných sborů České republiky a Polska. Konference se konala ve dnech 25. – 26. září v rámci projektu Bezpečné pohraničí, spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Interreg V-A Česká republika – Polsko.

Pořadatelem konference byl HZS Královéhradeckého kraje. Konferenci v prostorách hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou zahájil náměstek generálního ředitele HZS ČR brig. gen. Ing. František Zadina, náměstek ředitele HZS Královéhradeckého kraje plk. Ing. Radek Vymlátil a st. bryg. Mgr. Inż. Marek Kamiński.

Hlavním bodem programu konference byla prezentace dokumentu "Metodika společných zásahů při záchraně ve výšce a nad volnou hloubkou", který je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi hasičskými sbory v České republice a Polsku. Metodika byla připravena společně s partnery na základě jednání, workshopů, závěrů z přeshraničních zásahů a cvičení.

V průběhu tvorby společné metodiky absolvovali zapojení partneři společné workshopy a cvičení. Cílem metodiky je zlepšit přeshraniční připravenost na řešení mimořádných událostí a krizových situací na základě posílení spolupráce mezi jednotkami požární ochrany na české a polské straně.

Konference dala prostor také k prezentaci zásahů při záchraně vy výšce a nad volnou hloubkou. Zazněly tak praktické informace ze zásahů v jeskynních systémech nebo ze záchrany osob z lanových drah. Skrze další přednášky měli účastníci možnost dozvědět se, jak je uskutečňována zásahová činnost řešená s využitím letecké techniky, a to nejen v České republice, ale také v Polsku. Příslušníci HZS Královéhradeckého kraje pak kromě samotné metodiky prezentovali, jak probíhají zásahy v těžko přístupných terénech v podmínkách HZS KHK a představili také výcvikové středisko Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí, kde se nachází lezecký polygon.

Podepsán strategický dokument

Po ukončení prvního programového dne byl věnován prostor podpisu strategického dokumentu Záchranný plán poskytování přeshraniční pomoci prostřednictvím jednotek požární ochrany Dolnoslezského vojvodství a jednotlivých krajů. Svými podpisy stvrdili tuto dohodu o spolupráci za polskou stanu dolnośląski komendant vojewódzki Państwowej straży pożarnej nadbryg. Adam Konieczny a ředitelé brig. gen. František Mencl za HZS Královéhradeckého kraje, plk. Luděk Prudil za HZS Libereckého kraje, plk. Karel Kolářík za HZS Olomouckého kraje a plk. Aleš Černohorský za HZS Pardubického kraje.

Anotace jednotlivých příspěvků z konference, které na konferenci zazněly, jsou k dispozici v přiloženém sborníku.

Konferenci uspořádal HZS Královéhradeckého kraje, konala se pod záštitou ředitele HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. Ing. Františka Mencla. Organizátoři děkují všem partnerům konference.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

ČR-PL Pec pod Sněžkou

ČR-PL Pec pod Sněžkou 

Detailní náhled

ČR-PL Pec pod Sněžkou1

ČR-PL Pec pod Sněžkou1 

Detailní náhled

ČR-PL Pec pod Sněžkou2

ČR-PL Pec pod Sněžkou2 

Detailní náhled

ČR-PL Pec pod Sněžkou3

ČR-PL Pec pod Sněžkou3 

Detailní náhled

ČR-PL Pec pod Sněžkou4

ČR-PL Pec pod Sněžkou4 

Detailní náhled

ČR-PL Pec pod Sněžkou5

ČR-PL Pec pod Sněžkou5 

Detailní náhled

ČR-PL Pec pod Sněžkou6

ČR-PL Pec pod Sněžkou6 

Detailní náhled

ČR-PL Pec pod Sněžkou7

ČR-PL Pec pod Sněžkou7 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem