HZS Pardubického kraje

Předcházíme rizikům

Profesionální hasič Martin Trojan opět bodoval na maratonu. V kategoriii bezpečnostních složek zvítězil

Aktualizováno 5. 5. 2015

Martin Trojan s číslem 604Martin Trojan s číslem 604
Profesionální hasič Martin Trojan z HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim se o víkendu účastnil závodu nazvaného Volkswagen Maratón Praha. Tento závod patří mezi nejkrásnější maratónské tratě na světě. Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 10 000 běžci 79 národností světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. Odstartoval ze Staroměstského náměstí, závodníci za sebou nechali slavný Orloj a vydali se Pařížskou ulicí k Vltavě. Proběhli přes Karlův most, gotický klenot Prahy, a kochali se výhledem na majestátní Pražský hrad.

Celkem se letos závodu účastnilo 5800 závodníků. Martin Trojan běžel tento mezinárodní závod i jako příslušník HZS Pardubického kraje a byl tedy registrovaný v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek: V této kategorii získal zlato!

Martin Trojan doběhl v nádherném čase 2:46:21 hodin a skončil v celkovém pořadí na 53. místě. V celosvětovém maratonu skončil Martin Trojan jako dvaadvacátý Čech.