Požáry v bytech, nejčastěji se jedná o spálené potraviny v kuchyni
10. 10. 2016 - odpoledne - Pod Turnovskou horou, K Větrolamu a Na Březince
Požáry jsou na denním pořádku hasičů, velmi časté jsou požáry v bytech, konkrétně v kuchyni. Za loňský rok evidujeme víc jak stovku případů požárů v domácnostech. Letos nebude statistika lepší. Nejčastějšími příčinami je nedbalost nebo technická závada elektrospotřebiče.
http://www.hzscr.cz/clanek/vzniceni-potravin-zpusobi-pozar-v-domacnosti-az-trikrat-tydne.aspx
Jen za včerejší den vyjeli pražští hasiči ke 3 požárům v bytech, a to do Hloubětína, kde likvidovali požár v podkroví obytného domu v ulici Pod turnovskou horou, dále v Praze 8 požár kuchyně v ulici K Větrolamu a krátce před 20 hodinou i požár kuchyně v Praze 5 Na Březince.
V 17:32 v Praze 9 hasiči ze stanice Satalice a Holešovice likvidovali 1 proudem vody v dýchací technice požár v podkrovních prostorách obytného činžovního domu. Požár zasáhl plochu 3 x 2 metry a poničil uskladněné věci v podkrovní místnosti. Místnost a domovní komunikace byly odvětrány přetlakovou ventilací. Požár se mohl rozšířit na celé podkrovní prostory a střechu objektu. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada elektroinstalace osvětlení. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 100 tisíc korun, hasiči včasným zásahem uchránili cca 2 miliony korun.
Další milion korun uchránili holešovičtí hasiči při požáru kuchyně v 1. NP rodinného domu. Požár zasáhl plochu 2 x 2 metry a kuchyni prakticky zničil. Byl nalezen uhynulý pes majitelky. Majitelka domu se nadýchala zplodin hoření a byla odvezena Zdravotnickou záchrannou službou k ošetření do nemocnice. Požár se mohl rozšířit na celou kuchyň a 1. NP. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při přípravě potravin – ponechání ořechů v zapnuté elektrické troubě. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 200 tisíc korun.
Do ulice Na Březince v Praze 5 vyjeli hasiči z centrály a Smíchova k případu požáru plynového sporáku. Na místě zjistili, že se jedná o požár plynu unikajícího pod pracovní deskou plynových hořáků a tak uzavřeli hlavní uzávěr plynu. Požár se mohl rozšířit na celý sporák, ale včasným zásahem bylo uchráněno 300 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada sporáku.