Předcházíme rizikům

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Teslík s Petrečkem opět zvítězili v extrémním závodě v Provodově na Zlínsku

Osvědčená dvojice profesionálních hasičů z HZS Moravskoslezského kraje, reprezentantů v extrémních sportech - Petr Teslík z Ostravy a Tomáš Petreček z Opavy – zvítězila na XXIII. ročníku Memoriálu Františka Fraita v Provodově ve Zlínském kraji. Ve čtvrtek 7.6.2018 tak dosáhla na celkově již deváté vítězství v tomto tradičním náročném závodu v horském běhu s prvky lezecké techniky a závodu na horském kole.

Dvoučlenný tým HZS MSK skončil i na druhém místě (Petr Velička z Ostravy a Lukáš Krpec z Frýdku-Místku), na třetím místě skončil ve dvojici s Petrem Smilkem další příslušník HZS MSK Leopold Hejneš z Ostravy.

Celkem 36 profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje muselo zdolat těžký terén plný prudkých stoupání a hlubokých strží, skalní útvar, slanění lomu, traverz a především kilometry běhu a jízdy na horském kole.

Soutěž k uctění památky zlínského profesionálního hasiče Františka Fraita, který zde tragicky zahynul, uspořádali zástupci HZS Zlínského kraje, České hasičské sportovní federace, Sportovního klubu hasiči Zlín a odborového svazu hasičů,