HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Krajský standardizovaný projekt HZS LK

V rámci Integrovaného operačního programu pro období 2007-2013, prioritní osy 6.3 - Zvýšení kvality a dostupnosti veřejných služeb - cíl Konvergence, oblasti podpory 6.3.4 - Služby v oblasti bezpečnosti, prevence a řešení rizik byl schválen k realizaci projekt HZS Libereckého kraje - registrační číslo CZ.1.06/3.4.00/11.07820 - Krajský standardizovaný projekt Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Projekt je spolufinancován z prostředků strukturálního fondu ERDF a prostředků státního rozpočtu. 

  • 10.8.2016 Přes nový informační a komunikační systém IZS již prošlo 100 000 000 datových vět.
  • 27.11.2015 Operační středisko hasičů zahájilo provoz s novými technologiemi.
  • 20.11.2015 Slavnostní předání výstupů Krajského standardizovaného projektu HZS LK
  • 1.12.2014 Dnes začalo fungovat jednotné operační středisko hasičů.
  • 8.1.2014 Nové zázemí hasičů bylo slavnostně otevřeno
  • Odkazy

10.8.2016 Přes nový informační a komunikační systém IZS již prošlo 100 000 000 datových vět.

logo.jpg


 

Základní složky IZS v období leden až červenec 2016 využily nový informační a komunikační systém IZS pro spolupráci u 316 833 událostí, tj. průměrně u 1600 událostí denně. Pro potřebu řešení těchto událostí bylo systémem od ledna do konce července 2016 přeneseno 85 mil. datových vět. Od zprovoznění tohoto systému jím bylo přeneseno už 100 mil. datových vět. Systém funguje bezpečně a spolehlivě.

Nový informační a komunikační systém s názvem Národní informační systém integrovaného záchranného systému (NIS IZS) byl do ostrého provozu uveden v prosinci loňského roku. V rámci tohoto projektu, který byl spolufinancován ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu, byly pořízeny nové technologie pro všestranný tok operačních dat, pro jednotné mapové a datové podklady a pro vizualizaci společné operační situace. Tento systém využívají všechna operační střediska základních složek IZS (zatím mimo ZZS hl. m. Prahy), jejichž technologie byly také s využitím strukturálních fondů Evropské unie modernizovány. Modernizace operačních středisek základních složek IZS byla realizována prostřednictvím 45 projektů.

„Celá modernizace operačních středisek základních složek IZS stála necelé dvě miliardy a technologie, které pořídil Hasičský záchranný sbor ČR pro spolupráci operačních středisek v projektu NIS IZS, stála přibližně 360 mil. Kč. Protože se jednalo o evropský projekt, 85% z nákladů hradila Evropská unie" popisuje generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba. A v čem vidí hlavní přínos?
„Hlavní přínos vnímám ve zkvalitnění příjmu tísňového volání, lepší a rychlejší komunikaci mezi složkami IZS, což v konečném důsledku znamená i rychlejší pomoc občanovi v tísni."

Zpravidla je do systému NIS IZS vkládána nová událost při volání na tísňovou linku. Do nového NIS IZS nejvíce událostí vkládají hasiči, je to 56 % událostí. Důvodem je zejména to, že HZS ČR obsluhuje tísňovou linku 112, na kterou občané ročně uskuteční cca 3 mil. hovorů (tj. cca každých 10 s jeden hovor). Nejdříve se do systému vkládají informace o mimořádné události - tedy co se stalo, kde se to stalo, zda jsou na místě zranění nebo které složky na místě jsou potřeba. Následně systém přenáší informace o činnosti složek IZS - druzích vozidel a jejich poloze a o situaci v místě zásahu. U jedné události přenese systém NIS IZS mezi operačními středisky průměrně 300 datových vět (většina datových vět generována automaticky a týkají se polohy vozidel). Všechna operační střediska základních složek IZS tak vidí polohu události i její případnou změnu, polohu vozidel, které k události jedou nebo již na místě zasahují. Operační střediska tak mohla mezi sebou výrazně omezit telefonní komunikaci a došlo tak rychlejšímu nasazování sil a prostředků k řešení mimořádné události. Tyto informace jsou také přenášeny veliteli zásahu na místo události, který se tak dokáže rychleji a lépe rozhodovat.

Nový informační systém IZS umožňuje předat jakoukoliv informaci kterékoliv složce IZS do 4 sekund. Hasičům se tak například promítne plán nejkratší cesty k místu zásahu v autě na tabletech. Zdravotnická záchranná služba se také okamžitě dozvídá o tom, zda je na místě někdo, kdo potřebuje lékařskou pomoc a může neprodleně vyrazit. Operační středisko policie vidí, kde má nejbližší hlídku, která bude na místě nejrychleji.

„Zjednodušeně řečeno, tento systém přinesl dokonalejší příjem tísňových volání, efektivní vysílání sil a prostředků a hlavně koordinaci a rychlou komunikaci mezi jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému," popisuje plk. Luděk Prudil, vedoucí projektu.

Konkrétně v Libereckém kraji bylo od ledna do konce července 2016 prostřednictvím NIS IZS řešeno      8 442 událostí, tj. průměrně 1 206 událostí za měsíc, průměrně 40 událostí za den. Pro potřebu řešení těchto událostí bylo systémem přeneseno 3,783 mil. datových vět, tj. 540 450 měsíčně, 17 845 denně.

Základním složkám IZS se tak podařilo úspěšně přispět k celkové strategii České republiky - čerpat finanční prostředky ze strukturálních fondů prostřednictvím užitečných a potřebných projektů.

A jak to vypadá v praxi?
Dřív, pokud jste se stali účastníkem dopravní nehody s vážně zraněnou osobou, která byla zaklíněna v havarovaném voze, a zavolali na linku 155, pak dispečer tísňové linky vám telefonicky poradil při neodkladné resuscitaci, událost zaznamenal do svého informačního systému a vyslal na místo vozidlo s posádkou zdravotnické záchranné služby. Dispečer dále telefonicky předal informaci o vážné dopravní nehodě na operační střediska Policie ČR a následně i Hasičského záchranného sboru ČR. Jednotka hasičů vyjela na místo dopravní nehody cca o 4 minuty později než vozidlo zdravotnické záchranné služby. Posádka zdravotnické záchranné služby ale po příjezdu zjistila, že nemůže zraněného vyprostit z vozidla, poskytování pomoci zraněnému řidiči bylo značně komplikované a bylo nutné vyčkat na příjezd hasičů. Hasiči na místo přijeli 6 minut po příjezdu sanitky, protože s hasičským vozem nebylo možné jet tak rychle jako se sanitkou. Na místo následně přijela také hlídka Policie ČR. Hasiči vyprostili zraněného řidiče a policisté řídili dopravu v místě nehody. Havarované vozidlo naštěstí nezačalo hořet. Toto byla běžná praxe až doposud.

V čem přinesl zlepšení nový systém?
Při stejné události voláte dnes linku tísňového volání 155. Dispečer tísňové linky telefonicky radí při nedokladné resuscitaci, zaznamená informace o nehodě do svého informačního systému a jednoduchým úkonem vyžádá součinnost ostatních složek IZS. Místo dopravní nehody je automaticky a okamžitě zobrazeno na mapách a v informačních systémech u všech tří základních složek integrovaného záchranného systému, které na místo vyjíždějí současně a téměř současně také k dopravní nehodě přijíždějí a zasahují.

Jak vyplývá z uvedeného příkladu, celý systém pomáhá jak samotným záchranářům, a to v tom, že jim umožní efektivní výměnu a sdílení dat a informací a následnou lepší koordinaci, tak to hlavně pociťují občané, pokud se ocitnou v nouzi. Rychlejší a provázanější zásahy všech složek IZS pomáhají při záchraně životů, zdraví i majetku.

Více o projektech programu IS IZS: http://is-izs.izscr.cz/

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí MV-generální ředitelství HZS ČR

foto01.jpg

foto02.jpg

foto03.jpg

27.11.2015 Operační středisko hasičů zahájilo provoz s novými technologiemi.

logo.jpg

 

Lepší fungování zabezpečil Krajský standardizovaný projekt Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, který byl připraven a realizován v letech 2010 - 2015 se spolufinancováním ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu prostřednictvím Evropského regionálního rozvojového fondu.

Projekt je součástí programu Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému (ve zkratce IS IZS). V Integrovaném operačním programu bylo na projekty programu IS IZS vyčleněno 2 mld. Kč.

Krajský standardizovaný projekt Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byl spolufinancován v poměru 85 % způsobilých nákladů ze strukturálních fondů Evropské unie a 15 % způsobilých nákladů bylo hrazeno z národních zdrojů (státní rozpočet).

Krajský standardizovaný projekt kraje byl zaměřen na vybudování nebo zlepšení informačního systému operačního střediska s cílem zajistit provoz informačních a komunikačních sítí a služeb Hasičského záchranného sboru České republiky a dosáhnout dokonalého propojení všech základních složek integrovaného záchranného systému mezi sebou bez ohledu na jejich lokaci a tak zajistit vysokou akceschopnost a interoperabilitu.

Výstupy projektu kraje umožní včasnou a efektivní reakci na zvyšující se hrozby či následky přírodních a technologických rizik, které lze eliminovat či řešit prostřednictvím zajištění vysoké úrovně akceschopnosti a efektivity operačního řízení Hasičského záchranného sboru České republiky v rámci základních složek integrovaného záchranného systému. Jedná se zejména o potřebu včasného zásahu na místě mimořádných událostí.

V rámci Krajského standardizovaného projektu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byly pořízeny nové technologie pro operační řízení s napojením na technologie vybudované v projektu Národní informační systém integrovaného záchranného systému umožňující zajistit kvalitnější informace pro vytěžení informací z tísňového hovoru, vyšší účinnost operačního řízení a nasazování sil a prostředků, zvýšení přehledu o operační situaci, zkrácení přepravních časů sil a prostředků a dále zajistit interoperabilitu na úrovni jednotlivých hasičských záchranných sborů krajů, ale i mezi ostatními základními složkami integrovaného záchranného systému.

Obdobné projekty byly realizovány hasičskými záchrannými sbory ostatních krajů, čímž dochází k synergickému efektu realizace projektů programu IS IZS.

Informace o projektech programu Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek IZS

Program Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému (dále jen „IS IZS") se skládá z projektu Národní informační systém integrovaného záchranného systému, centrálních standardizovaných projektů generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky a Policejního prezidia České republiky a projektů řešených na krajské úrovni (krajské standardizované projekty základních složek integrovaného záchranného systému). Gestorem celého programu IS IZS je Ministerstvo vnitra-generální ředitelství Hasičského sboru České republiky.

Program IS IZS se skládá z celkem 45 dílčích projektů, z toho 42 je spolufinancováno z Integrovaného operačního programu, prioritní osy 3 - Zvýšení kvality a dostupnosti veřejných služeb - Cíl Konvergence, oblast podpory 3.4 - Služby v oblasti bezpečnosti, prevence a řešení rizik.

Cílem programu IS IZS je zvýšení kvality poskytovaných služeb občanům v úseku tísňového volání, operačního řízení a interoperability jednotlivých základních složek integrovaného záchranného systému.

Krajské standardizované projekty hasičských záchranných sborů krajů a Centrální standardizovaný projekt Ministerstva vnitra-generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky byly zaměřeny na vybudování nebo zlepšení informačního systému operačního střediska s cílem zajistit provoz informačních a komunikačních sítí a služeb Hasičského záchranného sboru České republiky a dosáhnout dokonalého propojení všech základních složek integrovaného záchranného systému mezi sebou bez ohledu na jejich lokaci a tak zajistit vysokou akceschopnost a interoperabilitu.

Základním výstupem projektu Národní informační systém integrovaného záchranného systému je vytvoření sjednocující technologické platformy pro systémovou výměnu dat mezi základními složkami integrovaného záchranného systému. Dále zefektivnění příjmu tísňového volání občanů a zrychlení doby odezvy základních složek integrovaného záchranného systému na tísňové volání.

Více o projektech programu IS IZS:
http://www.hzscr.cz/clanek/jednotna-uroven-informacnich-systemu-operacniho-rizeni-a-modernizace-technologii-pro-prijem-tisnoveho-volani-zakladnich-slozek-integrovaneho-zachranneho-systemu-402999.aspx
http://is-izs.izscr.cz/

Více o Integrovaném operačním programu:
www.strukturalni-fondy.cz/iop
www.kvalitazivota.eu

foto01.jpg

foto02.jpg

foto03.jpg

foto04.jpg

20.11.2015 Slavnostní předání výstupů Krajského standardizovaného projektu HZS LK

logo.jpg
 

Dne 27. 11. 2015, v 8:00 hodin se uskuteční slavnostní předání výstupů Krajského standardizovaného projektu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Akce se bude konat ve víceúčelové budově v ulici Šumavská 414/11, Liberec. Na místě budou možné absolvovat prohlídku operačního a informačního střediska HZS s popisem nových funkcionalit.

Projekt byl připraven a realizován v letech 2010 - 2015 se spolufinancováním ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu prostřednictvím Evropského regionálního rozvojového fondu.

Krajský standardizovaný projekt Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byl zaměřen na vybudování nebo zlepšení informačního systému operačního střediska s cílem zajistit provoz informačních a komunikačních sítí a služeb Hasičského záchranného sboru České republiky a dosáhnout dokonalého propojení všech základních složek integrovaného záchranného systému mezi sebou bez ohledu na jejich lokaci a tak zajistit vysokou akceschopnost a interoperabilitu.

Výstupy Krajského standardizovaného projektu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje umožní včasnou a efektivní reakci na zvyšující se hrozby či následky přírodních a technologických rizik, které lze eliminovat či řešit prostřednictvím zajištění vysoké úrovně akceschopnosti a efektivity operačního řízení Hasičského záchranného sboru České republiky v rámci základních složek integrovaného záchranného systému. Jedná se zejména o potřebu včasného zásahu na místě mimořádných událostí.

V rámci Krajského standardizovaného projektu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byly pořízeny nové technologie pro operační řízení s napojením na technologie vybudované v projektu Národní informační systém integrovaného záchranného systému umožňující zajistit kvalitnější informace pro vytěžení informací z tísňového hovoru, vyšší účinnost operačního řízení a nasazování sil a prostředků, zvýšení přehledu o operační situaci, zkrácení přepravních časů sil a prostředků a dále zajistit interoperabilitu na úrovni jednotlivých hasičských záchranných sborů krajů, ale i mezi ostatními základními složkami integrovaného záchranného systému.

Krajský standardizovaný projekt Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje je s ostatními dílčími projekty součástí programu "Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému" a vytvořil společnou systémovou a technologickou jednotnost operačních středisek celé jedné ze základních složek integrovaného záchranného systému - Hasičského záchranného sboru České republiky.

Obdobné projekty byly realizovány hasičskými záchrannými sbory ostatních krajů, čímž dochází k synergickému efektu realizace projektů.

Více o projektech programu IS IZS:
 http://www.hzscr.cz/clanek/jednotna-uroven-informacnich-systemu-operacniho-rizeni-a-modernizace-technologii-pro-prijem-tisnoveho-volani-zakladnich-slozek-integrovaneho-zachranneho-systemu-402999.aspx
 http://is-izs.izscr.cz/

Více o Integrovaném operačním programu:
 www.strukturalni-fondy.cz/iop
www.kvalitazivota.eu

foto01.jpg

1.12.2014 Dnes začalo fungovat jednotné operační středisko hasičů.

logo.jpg


 Dnes v sedm hodin ráno začalo fungovat jednotné Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje (dále KOPIS HZS LK). Směny na územních odborech Česká Lípa a Semily skončily a veškeré odbavení událostí v rámci kraje je vyřizováno centrálně z Liberce. Na operačním středisku se střídají 4 směny po 12 hodinách, přičemž minimální počet je 5 příslušníků a plné obsazení čítá 8 příslušníků. Telefonní čísla zaniklých operačních středisek byla přesměrována a volající člověk nepozná rozdíl.
 
Hasiči v Libereckém kraji byli poslední v republice, kteří do včerejška měli územní operační střediska. Od toho centrálního si slibují především sjednocení postupů v operačním řízení, navíc do konce roku ještě počítají s obměnou technologií.
 
Aby dnešní den hasiče nic nepřekvapilo, KOPIS HZS LK prošel již před měsícem několikadenním testováním jednotného provozu. Před „ostrým" provozem se musel sjednotit hlavně radioprovoz jak na digitálních, tak analogových radiostanicích.
 
Stejně jako při centralizaci středisek v jiných krajích i zde vyvstávají obavy, že operátoři budou příliš vzdálení místním podmínkám a nebudou znát regionální názvy. Na druhou stranu šel vývoj technologií natolik dopředu, že v tuto chvíli mají operační důstojníci mocný nástroj v podobě geografických informačních systémů a další podpory, takže jsou schopní efektivně řídit všechny operace ke zvládnutí události.

Jednotné operační středisko funguje v nových prostorách multifunkční budovy v Šumavské ulici, která byla slavnostně otevřena 8. ledna 2014. (Pod odkazem dále najdete článek k otevření budovy s dalšími informacemi: http://www.hzslk.cz/55.4181-nove-zazemi-hasicu-bylo-slavnostne-otevreno.html).
 
Nové středisko vzniklo díky Krajskému standardizovanému projektu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, který je zaměřen na vybudování nebo zlepšení informačního systému operačního střediska s cílem zajistit provoz informačních a komunikačních sítí a služeb Hasičského záchranného sboru České republiky a dosáhnout dokonalého propojení všech základních složek integrovaného záchranného systému mezi sebou bez ohledu na jejich lokaci a tak zajistit vysokou akceschopnost a interoperabilitu.

V rámci Krajského standardizovaného projektu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje jsou pořízeny nové technologie pro operační řízení s napojením na technologie vybudované v projektu Národní informační systém integrovaného záchranného systému umožňující zajistit kvalitnější informace pro vytěžení informací z tísňového hovoru, vyšší účinnost operačního řízení a nasazování sil a prostředků, zvýšení přehledu o operační situaci, zkrácení přepravních časů sil a prostředků a dále zajistit interoperabilitu na úrovni jednotlivých hasičských záchranných sborů krajů, ale i mezi ostatními základními složkami integrovaného záchranného systému.

Krajský standardizovaný projekt Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje je s ostatními dílčími projekty součástí programu "Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému" a vytvořil společnou systémovou a technologickou jednotnost operačních středisek celé jedné ze základních složek integrovaného záchranného systému - Hasičského záchranného sboru České republiky.

Obdobné projekty byly realizovány hasičskými záchrannými sbory ostatních krajů, čímž dochází k synergickému efektu realizace projektů.

Více o projektech programu IS IZS:
http://www.hzscr.cz/clanek/jednotna-uroven-informacnich-systemu-operacniho-rizeni-a-modernizace-technologii-pro-prijem-tisnoveho-volani-zakladnich-slozek-integrovaneho-zachranneho-systemu-402999.aspx
http://is-izs.izscr.cz/

Více o Integrovaném operačním programu:
www.strukturalni-fondy.cz/iop
www.kvalitazivota.eu 

foto01.jpg

foto02.jpg

8.1.2014 Nové zázemí hasičů bylo slavnostně otevřeno

logo.jpg



 

Dnes byla za účasti významných osobností slavnostně otevřena nová multifunkční budova Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Šumavské ulici. Nové zázemí zde získá především jednotné krajské operační a informační středisko. Do dvou let tak postupně ukončí činnost operační střediska na zbývajících územních odborech Česká Lípa a Semily a výjezdy hasičských jednotek budou řízeny centrálně z Liberce.

Moderní technologie, které budou v novém operačním středisku v průběhu roku 2014 postupně instalovány, významným způsobem urychlí celý systém předávání informací mezi složkami integrovaného záchranného systému (IZS) a vysílání jejich sil a prostředků bude výrazně efektivnější. „Otevření nové víceúčelové budovy s moderním krajským operačním a informačním střediskem nám zkrátka umožní rychle a přehledně zvládat i rozsáhlé mimořádné události," shrnuje plk. Ing. Roman Hlinovský, ředitel HZS Libereckého kraje.

Zhotovitelem stavby se stala firma CGM Czech a. s., která začala objekt budovat v srpnu roku 2012. Stavbě předcházelo zbourání starých garáží, které nahradila těsně před koncem roku 2013 nová 2,5 podlažní budova. V jejím přízemí se nachází dílna a garáže pro požární techniku. Ty mají speciálně zvýšený strop z důvodu rozměrových požadavků kontejnerového programu zabezpečujícího speciální prostředky pro řešení mimořádných událostí.

V 1. patře jsou vybudovány místnosti pro Krajské operační a informační středisko Libereckého kraje (KOPIS) a Telefonní centrum tísňového volání 112 (TCTV 112). Velkým posunem vpřed bude vybavení novými technologiemi, které umožní v rámci operačního řízení vzájemné sdílení dat složek IZS a omezí potřebu dalších doplňujících telefonátů. Nově užívaný software poskytne propojení až do taktické úrovně. Tato schopnost umožní například první složce IZS na místě mimořádné události dopřesnit polohu pouhým stiskem tlačítka ve vozidle.
 
Prostory v prvním patře počítají i s nezbytným zázemím pro operátory a kancelářemi pro obslužný personál. Zároveň jsou zde připraveny místnosti prokrizové řízení, s jejichž vybavením přislíbil podporu i Krajský úřad Libereckého kraje.

Náklady na výstavbu víceúčelového objektu činí 61.653.858,37 Kč s DPH. Finanční prostředky na stavbu byly poskytnuty z MV - Generálního ředitelství HZS ČR a Evropských fondů. Z těch byl projekt podpořen 2.598.115,53 Kč v rámci Krajského standardizovaného projektu HZS LK - Jednotná úroveň informačních systémů složek integrovaného záchranného systému. Z financí EU byly hrazeny zejména stavební úpravy související s činností technologií na operačním středisku. V rámci tohoto projektu je dále plánováno zakoupení moderních informačních a telekomunikačních technologií za 29.820.000,00 Kč, které zajistí vyšší úroveň vzájemné spolupráce složek IZS.
 
Realizace Krajského standardizovaného projektu HZS Libereckého kraje je zaměřena na dosažení hlavních cílů, mezi které patří:
• Zefektivnit poskytování pomoci občanům při mimořádné události
• Zajistit jednotnou technologii pro příjem tísňového volání
• Zvýšit účinnost tísňového volání
• Zvýšit účinnost operačního řízení
• Zvýšit přesnost lokalizace mimořádné události
• Zrychlit zahájení činnosti všech nezbytných základních složek IZS
• Zkrátit čas přepravy sil a prostředků záchranářů na místo mimořádné události
• Zajistit všestranný tok operačních dat
• Vytvořit podmínky pro nasazení navigačních systémů
• Zajistit sdílení vizualizace operační situace
Jmenovaná pozitiva sníží náklady na provoz operačního střediska. Pro občany bude i nadále k dispozici jednotné evropské číslo tísňového volání 112 a česká národní čísla tísňového volání (150, 155, 158 a 156).

Název operačního programu: Integrovaný operační program
Název oblasti podpory: Služby v oblasti bezpečnosti, prevence a řešení rizik
Název výzvy: Kontinuální výzva pro PO 3.4 - 11 - Jednotná úroveň informačních systémů složek integrovaného záchranného systému
Název projektu: Krajský standardizovaný projekt HZS LK

foto01.jpg
 

foto02.jpg
 

foto03.jpg
 

foto05.jpg
 

Odkazy

vytisknout  e-mailem