Hasičský záchranný sbor České republiky

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

V anketě Sportovec Ministerstva vnitra se na prvních místech umístili sportovci HZS ČR

11. 10. 2024 (LP) - Na slavnostním vyhlášení ankety Sportovce Ministerstva vnitra 2024, které se konalo 10. října 2024 v prostorách Pražského hradu, byl oceněn tým Hasičského záchranného sboru v kategorii nejlepší tým HZS ČR, který soutěží po celém světě v disciplínách TFA a FCC.

Tým složený z příslušníků npor. Jana Haderky (HZS Zlínký kraj), nstržm. Ondřeje Rybnikáře (HZS Zlínský kraj), nstržm. Michala Brousila (HZS Jihočeský kraj), nstržm. Pavla Kouříka (HZS Plzeňský kraj), pprap. Marka Víška (HZS Pardubický kraj), nstržm. Romana Vieje (HZS Moravskoslezský kraj) sbírají ocenění po celém světě a řadí se tak mezi špičku ve svém oboru. Ocenění získali díky vynikajícím výsledkům v Evropském poháru v Firefighter Callenge a Mistrovství světa v disciplínách TFA.

Hasiči byli úspěšní i v kategorii jednotlivců. Nejlepším sportovcem z řad hasičů se díky svému umístění na Mistrovství HZS ČR v požárním sportu a vítězstvím v Českém poháru ve dvojboji stal nstržm. Daniel Klvaňa z Moravskoslezského kraje.

Sportovci z řad HZS se v této anketě umísťují pravidelně. V loňském roce se nejlepším sportovcem z řad hasičů se stal Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje a Nejlepším kolektivem se stal tým HZS Moravskoslezského kraje, který soutěží v disciplínách požárního sportu.