Pojmy 2. část
Intenzimetr DC-3B-72, radiometr DC-3E-98, protichemický průkazní PCHR-54, dozimetrie, radiační průzkum, hlásiče radiace, prostředky speciální očisty, osobní zdravotnické prostředky...
- Radiometr DC-3E-98
- Protichemický průkazník PCHR-54
- Průkazníkové trubičky
- Souprava osobních operativních dozimetrů DC-1A-71
- Prostředky osobní operativní dozimetrie
- Prostředky systémového radiačního průzkumu
- Hlásič radiace DC-4A-71 a DC-4C-71
- Souprava hlásiče radiace DC-4D-82
- Rozstřikovač R-36/55
- Ostatní chemický materiál
- Osobní zdravotnické prostředky
- Intenzimetr DC-3B-72
- Ochranná maska a filtry
- Diagnostický dozimetr VDK—70
- Varování a vyrozumění obyvatelstva - sirény
- Dlouhodobá snesitelnost ochranných prostředků cest dýchacích použivatelem
- Zbraně hromadného ničení
Pro Částečnou speciální očistu využívají jednotky nevojenské části CO jednak rozstřikovač vojenského typu a hlavně pak různé typy postřikovačů civilního charakteru (zahradnické , malířské postřikovače apod.) .
Ošetřování postřikovačů Se provádí v termínech určených předpisem CO-21-1 příloha 6 a podle pokynů výrobce přiložených ke každému prostředku.
Částečná speciální očista při zamoření těchto prostředků se provádí způsoby uvedenými v čl. 83.
Běžnou údržbu provádí uživatel, opravy a kontroly funkce výhradně opravny CO nebo servisní opravny příslušného výrobce.
Je určen k provádění speciální očisty vozidel, materiálu a zamořených prostředků protichemické ochrany povrchu těla za jejich nasazeni.
Rozstřikovač je tlaková nádoba, do níž je vzduch potřebný k vytvoření provozního přetlaku vháněn ruční pumpičkou. Pro kontrolu vytvořeného přetlaku se rozstřikovač vybaven nanometrem. Jeho součástí je dále hadice se spouštěcím ventilem a proudnicovým nástavcem. Rozstřikovač je vložen do dřevěného truhlíku spolu s nálevkou opatřenou Sítem, montážním klíčem a sadou náhradních těsnění. Je uzpůsoben k nošení na zádech.
Technická data | |
---|---|
Hmotnost soupravy | 28 kg |
Rrozměry truhlíku | 700x 400 x 4mm |
Použití R-36/55
Rozstřikovač vyjmeme z truhlíku, zkontrolujeme dotažení spojů hadice a tělesa rozstřikovače; pomocí nálevky opatřené sítem naplníme tlakovou nádobu ze 3/4 příslušným dezaktivačním nebo odmořovacim roztokem, nalévací hrdlo uzavřeme a pumpičkou vytvoříme přetlak 0,3 MPa až 0,8 MPa. PO stisknutí spouštěcího ventilu vytéká roztok do. proudnicového nástavce a jeho tryskou je rostřikován ve formě mlhy. Návod k použití roztřikovače je v záznamníku soupravy.