Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search

Main menu

Po sobotní časovce už má Česká republika na MS hasičů 15 medailí

Itálie a Belgie po sedmi...

Tři zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile získala česká výprava během sobotního dopoledne (25.8.202) na Mistrovství světa hasičů v cyklistice, a to v časovce jednotlivců na 21 km v okolí Klimkovic (okres Ostrava-město). Po pátečních horských kolech tak navýšila počet cenných kovů pro ČR na 15.

Tím je před nedělním silničním závodem kolem Klimkovic jednoznačně nejúspěšnější výpravou z 15 zúčastněných cyklisticky vyspělých zemí. Itálie a Belgie mají zatím po sedmi kovech.

V sobotu získaly zlato a bronz na trati časovky české ženy-hasičky: první byla Veronika Kotalová, bronz brala Zuzana Wernerová. Po zlatu dostali Zdeněk Šlehofer v kategorii 61 až 65 let a Stanislav Pilecki v kategorii 56 až 60 let. Stříbro přidal Petr Baran v kategorii 51 až 55 let, bronz Marcel Bában v kategorii 31 až 40 let.

Jubilejní 30. ročník šampionátu se od pátku do neděle (tedy 24. až 26.8.2012) koná v Ostravě a okolí, a to poprvé na území ČR. Svoji sbírku si může česká výprava vylepšit ještě v neděli, kdy od 9:00 hodin startují cyklistky a cyklisté podle věkových kategorií od areálu klimkovických sanatoriích na Hýlově.

Trasa obou víkendových cyklistických disciplín vede (vedla) přes Vřesinu, Dolní Lhotu, Čavisov, Zbyslavice, Olbramice a Klimkovice vždy s cílem u sanatorií, ale nedělní závod se jede těmito obcemi „v protisměru“ a na více okruhů.

Zlatou medaili pro ČR získal v pátek dopoledne na horském kole v disciplíně cross country v kategorii 41 až 50 let Tomáš Veselý (trať 20,8 km) a bronzovou Daniel Kouřil, v kategorii 51 až 55 let stříbro Jiří Sedláček. Ženy jely tentokrát v jediné věkové kategorii – za vítěznou Belgičankou Sabine Bombaert(ovou – ta skončila v časovce druhá) druhá skončila Pavlína Maráčková a třetí Šárka Chmurová. Jely 15,6 km.

V pátek dopoledne slavila početná česká výprava jednoznačný triumf v kategorii od 31 do 40 let – a to plnou bednu! Vítězem se stal Petr Dobrý, stříbrný byl Zdeněk Tomeček a bronz bral Michal Přecechtěl. V kategorii od 18 do 30 let doplnil sbírku českých medailí třetím místem Adam Kauer. Obě trati měřily 26 km.