Go

We protect life, health and property

Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search

Main menu

Pavel Havlena zabodoval na soutěži TFA v Plzni, v kategorii nad 45 let vybojoval stříbro

V sobotu 11. července 2015 se na náměstí Republiky v Plzni konal třetí ročník soutěže v disciplínách TFA. Soutěž pořádal Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje ve spolupráci s Hasičským sportovním klubem a Českou hasičskou sportovní federací.

Úkoly pro soutěžící byly opravdu náročné. Každý z nich musel  do čtyř minut zvládnout náročné silové disciplíny v jednotlivých úsecích. Od startovní čáry soutěžící běžel k přistavené stříkačce, k ní připojil dvě hadicová vedení a roztáhl je na vzdálenost asi 40 metrů. Každé vedení se skládalo ze dvou spojených hadic, které byly na startu složeny do harmoniky, a proudnice. Na konci musel soutěžící položit proudnice za čáru. Hadice mohli natáhnout i jednotlivě. Poté se soutěžící přesul po trati a smotal dvě hadice B, takzvaně na jednoducho, a musel je nasoukat do bedny. Hadice nesměly z boxu nijak vykukovat. Potom doběhl do cíle úseku.

V druhém úseku od startovní čáry soutěžící doběhl k hammer boxu, uchopil palici a udeřil 80krát střídavě nahoru a dolů do připravené konstrukce. Poté palici odložil, běžel k tunelu, vzal do rukou 20 kg závaží a pronesl ho překážkou, oběhl kužel a stejnou trasou vrátil závaží zpět na místo. Tady na něj už čekala osmdesátikilová figurína, kterou musel hasič něžně přenést kolem kuželu zpátky. Položil ji a přehoupl se přes třímetrovou bariéru.

Ve třetím úseku hasič po startu postupně přenesl žebříky k lešení, o které je opřel. Musel se připnout karabinou k jistícímu zařízení a vylézt nahoru, vytáhl břemeno pomocí lana nahoru a slezl zpět dolů, kde se odjistil a běžel k monitoru, ke kterému připojil proudnici.

Po této fyzicky náročné silové části závodníci museli zvládnout výstup v plné hasičské do katedrály sv. Bartoloměje.

V kategorii C, což byla kategorie určená pro soutěžící nad 45 let stříbro vybojoval ppor. Pavel Havlena, velitel čety na stanici třebíčských profesionálních hasičů. Zlato si odvezl Josef Vlk ze Zlínského kraje a bronz Petr Jindra z Královehradeckého kraje.

Výsledky ostatních kategorií, kompletní text a fotogalerii naleznete na stránkách HZS Plzeňského kraje.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí, tisková zpráva byla zpracována na základě podkladů a tiskové zprávy HZS Plzeňského kraje.

Autor foto: HZS Plzeňského kraje