We protect life, health and property

Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search

Main menu

Jihočeši opět kralovali na Mistrovství HZS ČR ve stolním tenisu

Jihočeští profesionální hasiči opět dosáhli vynikajícího výsledku. Po čtyřech letech obhájili na Mistrovství HZS ČR ve stolním tenisu první místo v tříčlenných družstvech.

Turnaje, který se ve dnech 29. – 30. září 2016 ve sportovní hale TJ Ostrava, se zúčastnilo celkem 9 družstev z celé České republiky a jedno družstvo slovenské reprezentace. Jihočeský tým ve složení Luboš Broulim (ÚO Písek), Josef Jungvirt a František Hrach (oba ÚO Strakonice) obsadil celkově vynikající 1. místo.
Jihočeské družstvo očekávaně postoupilo ze základní skupiny A, kde bylo pět družstev. Suverénně porazilo týmy Ostrava 2, Přerov, Jižani Ostrava a Dobráci v poměru 4:0 na zápasy. V druhé fázi soutěže družstev se vítězové skupin utkali o celkové prvenství. Jihočeské družstvo narazilo na vítěze skupiny B, silnou reprezentaci Slovenska, s hlavními tahouny družstva (Drbiak - 1. slovenská liga, Zacher - 2. slovenská liga). I takto nabitý slovenský tým naše družstvo dokázalo porazit v poměru 4:2 na zápasy. Za vítěze udolal Luboš Broulim dva členy slovenské reprezentace v poměru 3:2 na sety a Josef Jungvirt porazil slovenského kolegu v poměru 3:1 na sety. Společně (L. Broulim + J. Jungvirt) ve čtyřhře celkem s přehledem přehráli slovenské kolegy (Drbiak + Zacher) v poměru 3:0 na sety. Naše družstvo se po vítězném finále opět radovalo z titulu „Mistr HZS ČR ve stolním tenisu“.

Druhý den pokračovalo mistrovství soutěží jednotlivců, celkem se turnaje zúčastnilo 24 hráčů. Luboš Broulim, Josef Jungvirt a slovenští soupěři Drbiak, Zacher byli nasazeni a nehráli základní skupiny. Těch bylo celkem šest. František Hrach byl nasazen do skupiny A, kterou vyhrál a postoupil do závěrečného pavouka, který se již hrál systémem na jednu porážku. V 1. kole pavouka Luboš Broulim porazil Doskočila (z Ostravy) 3:0 na sety, Josef Jungvirt Vilíma (Jižani z Ostravy) 3:0 na sety a František Hrach Dankoviče (z Brna) taktéž 3:0 na sety. Všichni Jihočeši postoupili mezi 8 nejlepších. Následně pro Františka Hracha a Luobše Broulima soutěž skončila. František Hrach prohrál s Drbiakem 3:0 na sety a Luboš Broulim nečekaně a po smolném konci prohrál v poměru 3:2 na sety s Jarošem. Josef Jungvirt porazil slovenského kolegu Šifru v poměru 3:2 a postoupil v pavouku mezi 4 nejlepší. Bohužel finále J. Jungvirtovi uniklo jen o vlásek. V zápase s Jarošem podlehl nezaslouženě v poměru 3:2 i přesto, že vedl 2:0 na sety a ve třetím měl 2 mečboly. Opravdu velká smůla a málo sportovního štěstíčka. Josef Jungvirt nakonec v boji o třetí příčku porazil s přehledem Hájka 3:0 na sety. Soutěž jednotlivců vyhrál Drbiak (Slovensko), 2. místo Jaroš (Příbram), 3. místo Josef Jungvirt (Strakonice).