Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

We protect life, health and property


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Jaký byl letošní Červený kohout?

Letošní konference Červený kohout byla v první řadě dvacetiletá. Dvacítka byla vidět na vyvěšených bannerech, o dvacítce se mluvilo v úvodních projevech hostů, dvacítkou byla protkaná prezentace vzpomínající na její celý „konferenční život“. 

 

Kulaté výročí prestižní konference požární ochrany s mezinárodní účastí oslavilo ve dnech 28. a 29. března v konferenčních prostorách Clarion Congress Hotelu České Budějovice přibližně 320 účastníků.

Červený kohout patří mezi nejvýznamnější konference požární ochrany v naší republice. Po celá léta si drží vysoký kredit a oblíbenost v širokém spektru odborníků. Konferenci pravidelně navštěvují nejen příslušníci hasičského sboru, ale také výrobci stavebních systémů, technici požární ochrany, odborně způsobilé osoby, zástupci univerzit vyučujících problematiku požární ochrany a řada dalších.
Jako je pestrá skladba posluchačů, je vždy zajímavá i skladba přednášek. Na konferenci Červený kohout přednášejí zástupci jak komerčních firem, tak lidé z akademického či veřejného sektoru, prostor dostávají i hosté.

Ze všech přednášek, které na letošní konferenci Červený kohout zazněly, si dovolíme zmínit například prezentaci Ing. Jozefa Fedorčáka a Ing. Jaroslava Kapusniaka, PhD., z Hasičských a záchranných zborů Žilinského a Košického kraje. Slovenští kolegové popisovali zásah jednotek při mimořádné události ve Vrátné dolině. Akademickou půdu reprezentoval například Ing. Petr Bebčák, PhD., z VŠB Technické univerzity Ostrava, fakulty bezpečnostního inženýrství, který mluvil na téma „Zkušenosti s projektováním a realizací staveb tunelů“. Za komerční sektor pak vystoupil například Ing. Stanislav Červený z firmy zabývající se výrobou hasičské techniky THT Polička, s. r. o., jež posluchače seznámil s novými trendy ve vývoji a výrobě požární techniky. Svého zástupce v řadách přednášejících měl také HZS Jihočeského kraje. Podzimní cvičení složek IZS při simulaci požáru v Nemocnici Tábor, a. s., představil ředitel územního odboru Tábor plk. Ing. Petr Hojsák.

 Jak je již na jihočeské konferenci tradicí, byl pro účastníky i letos na konci prvního dne uspořádán společenský večer. V úvodu večera byli za dlouholetý přínos pro požární ochranu i konferenci Červený kohout oceněni: Eva Bečvářová, členka organizačního výboru z Domu techniky České Budějovice, s. r. o., Ing. Lenka Černá, prezidentka SPBI, plk. Ing. Ludvík Szelke, HZS Kraje Vysočina, Ing. Pavel Šebesta z firmy Somati, kteří obdrželi sošku Červeného kohouta s certifikátem.

Na závěr celé konference byla předána skleněná soška Červeného kohouta s certifikátem za nejlepší přednášku, a to plk. Ing. Martinu Tomanovi z HZS Plzeňského kraje za přednášku na téma „Rozšíření požárních a bezpečnostních systémů ve skladu pohonných hmot Čepro Třemošná“.

Speciálního poděkování se dostalo brig. gen. Miloši Svobodovi, který na konci března končí ve funkci náměstka generálního ředitele HZS ČR. Organizátoři mu poděkovali za dlouholetou záštitu a podporu jihočeské konference.

Fotografie ze slavnostního předání sošek Červeného kohouta a ze společenského večera budou doplněny.

Print  E-mail