We protect life, health and property

Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search

Main menu

Hasiči z Pardubic stříbrní a hasiči z Ústí nad Orlicí bronzoví v raftu

V sobotu 22. června se v Praze – Tróji konal již 21. ročník raftových závodů. Tuto soutěž pořádal HZS hlavního města Prahy spolu s Fakultou tělesné výchovy a sportu UK Praha, která zajišťovala odborné rozhodčí a připravuje ty pravé záludnosti na trati.

Na cvičném kanálu v Troji se závodilo na raftových člunech v kategorii R4 (čtyřčlenná posádka) a v kategorii R6 (šestičlenná posádka). Tak jako každý rok reprezentovali HZS Pardubického kraje na této soutěži profesionální hasiči z Pardubic a přidalo se i další družstvo hasičů z Ústí nad Orlicí.

Opět horké počasí, náročná trať a setkání těch nejlepších vodáků z řad hasičů – tak by se dal charakterizovat letošní 21. ročník. Pěkný sportovní den si nejvíce užili vítězové závodů. Jako již tradičně se závodilo ve dvou kategoriích – R 4 (raft se čtyřčlennou posádkou) a R 6 (raft se šestičlennou posádkou).

Vítězem v kategorii R 4 se stali hasiči z Liberce, druzí byli hasiči z Pardubic a třetí místo patří hasičům z Ústí nad Orlicí.

V kategorii R 6 zvítězili hasiči z Brna, druzí skončili hasiči z Pardubic a třetí místo patří SPJ Převozáci.

Obsazení raftů – hasiči z Pardubic

Marek Víšek, Oldřich Šmatera, Libor Svoboda, Bc. Daniel Knápek, Jakub Řezníček, Ondřej Koleno

Obsazení raftů – hasiči z Ústí nad Orlicí

Lukáš Mařík, Roman Kutálek, Martin Doskočil, Jakub Hlavsa

Hasiči z Pardubic si velmi dlouhou dobu drželi pozici mistrů České republiky v raftech. Naposledy, po patnácté byli mistry v roce 2018.