HZS Karlovarského kraje

Vaše důvěra je náš závazek

Jubilejní Karlovarskou věž vyhrál Václav Novotný, nejrychlejší čas zaběhl Jakub Pěkný

Dvacátý ročník soutěže ve výstupu do čtvrtého patra cvičné věže hostila stanice Karlovy Vary.

Zahájení soutěží v nejnáročnější individuální disciplíně požárního sportu tradičně hostí každý rok stanice v Karlových Varech. Soutěž Karlovarská věž tak vždy v květnu startuje seriál těchto klání. Ani letos v Karlových Varech nechyběli členové české reprezentace v požárním sportu a výkony sportovců ukázaly, že také letošní ročník bude plný zajímavých časů.

Do soutěže se přihlásilo šedesát dva závodníků. Každý z nich měl před sebou dva pokusy, kdy se započítával lepší čas. Šestnáct nejrychlejších pak postoupilo do vyřazovacího finálového kola, ze kterého vzešel celkový vítěz. V základním kole zaběhl nejrychlejší čas reprezentant Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje. Jeho čas 14,11 vteřiny byl i nejrychlejším časem celých závodů. Ve vyřazování pak Jakub Pěkný nejprve přešel přes Ivana Pěnču, v dalším kole porazil Jakuby Gryče opět velmi pěkným časem 14,15 vteřiny, poté ale po zaváhání hned v prvním okně prohrál souboj o finále s Pavlem Hnízdilem. Jakub se tak porval ještě o celkové třetí místo, kdy časem 14,18 vteřiny porazil reprezentačního kolegu Davida Dopiráka z HZS Plzeňského kraje. Ve finále proti sobě nastoupil Pavel Hnízdil z HZS Vysočina a Václav Novotný z HZS Královeckého kraje. V těsném souboji zvítězil Václav Novotný s časem 15,2 vteřiny.

Nejlepším domácím závodníkem byl Patrik Žižka ze stanice Cheb, který si za čas 19,41 vteřiny připsal třiačtyřicátou příčku.