HZS Ústeckého kraje

Vaše důvěra je náš závazek

Mladý záchranář 2024 Žatec

Dne 22. 5. 2024 proběhlo okresní kolo pohybově vědomostní soutěže Mladý záchranář 2024 určený pro žáky 2. stupně základních škol v oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik. Vzhledem k nepřízni počasí se soutěž přesunula ze sportoviště v Libočanech na Centrální hasičskou stanici v Žatci. Na trati bylo rozmístěno 11 kontrolních stanovišť, kde děti plnily vědomostní i fyzické úkoly jako například dokázat správně nahlásit mimořádnou událost na linku 112 či 150, překonat lanovou past, zvládnout poskytnutí první pomoci, správně roztřídit odpad, dokázat určit druhy hasicích přístrojů a jejich použití, zvládnout problematiku dopravní výchovy a další. Soutěže se zúčastnilo 11 družstev. Na 1. místě se umístila Základní škola Petra Bezruče Žatec, na 2. místě Základní škola Lipenec, a 3. místo obsadila Základní škola Školní Louny. Sponzorem akce byl Krajský úřad Ústeckého kraje, Město Žatec a Obec Libočany.