HZS Středočeského kraje

Vaše důvěra je náš závazek

Soutěžní družstvo HZS Středočeského kraje překonalo národní rekord v požárním útoku

Od pátku do neděle probíhalo v Olomouci Mistrovství České republiky v požárním sportu. Soutěžní družstvo HZS Středočeského kraje přivezlo z tohoto prestižního závodu několik cenných kovů.

V pátek probíhal výstup na cvičnou věž pomocí jednohákového žebříků. Novým mistrem republiky se stal Vladislav Filip s časem 13,93 sekund. Družstvo HZS Středočeského kraje pak skončilo v této disciplíně na druhém místě.

Sobotní den patřil běhu na 100 m s překážkami a také štafetám. Ani tento den nebyl pro naše sportovce bez medaile. Obsadili bronzovou příčku v běhu na 100 m s překážkami. Ve štafetách se středočeskému výběru dařilo o něco méně a skončil na pátém místě.

Neděle byla ve znamení královské disciplíny požárního sportu – požárních útoků. V té se soutěžnímu družstvu velmi dařilo. Hned ve svém prvním pokusu zlomili s časem 22,52 sekund národní rekord. A to ještě nebyl konec. Svým druhým pokusem s časem 22,43 sekund hned tento nový rekord ještě posunuli. Zlatá medaile je neminula.

Celkově skončil výběr HZS Středočeského kraje v tomto mistrovství na druhém místě. Historicky poprvé se soutěžní družstvo umístilo v celkovém pořadí.