rok 2008
KRONIKA
Hudby
při Hasičském záchranném sboru
Olomouckého kraje
4. díl – rok 2008
Začátek roku 2008
Rok 2008 jsme zahájili zkouškami dne 3. 1. 2008 v 18:00. Každoročně nám chvíli trvalo, než jsme si uvědomili, že je potřeba zkoušet nové skladby. Život kapely se nezastavil – hned první zkoušku jsme zjistili termín 6. 9. (hrajeme v Třinci). Některé další koncerty tušíme – jako festival v Pelhřimově, jiné se budou upřesňovat postupně. Začali jsme chodit opět do zkoušek a pan dirigent nás neustále překvapuje něčím novým. Mimo jiné se k nám přidalo několik nových členů. Jiní nás naopak museli z nejrůznějších důvodů opustit. Velkou zkouškou bude samozřejmě první koncert. Během jarních měsíců se ustálilo toto složení kapely:
dirigent Vladimír Vraňovský
flétna, pikola Mgr. Dita Maryšková
es klarinet Jiří Krumpolec
1B klarinet Ing. David Všetička
2B klarinet Ondřej Pokorný
1. křídlovka Ladislav Cankař, Milan Galuška, Ondřej Sládek
2. křídlovka Jiří Pavlíček
1. trumpeta Mgr. Miroslav Aberle, (jako záskok Mgr. Bronislava Wittnerová a Michal Staník)
2. trumpeta Mgr. Antonín Dočkal
tenor Ervín Sládek
baryton Petr Pokorný
horny bc. Jarmila Lichtenštejnová, Ludmila Mlynářová
melafon Martin Král
es trumpeta Ladislav Baloun, Jiří Horák
bas trumpeta Robin Soušek
trombon Jaroslava Jašková, Břetislav Škrabal, Alois Kondziolka
b bass Plk. Ing. Miroslav Blažek, Zdenek Papoušek
bicí Bedřich Blahunek, Jaromír Talík, Zdeněk Hladík, Petr Nosálek
zpěv Jiří Horák
Rovněž probíhá výstavba nových webových stránek – přímo pod hlavičkou Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Bohužel jejich výroba je značně časově náročná a tak ještě v březnu nejsou hotové ani z poloviny. Navíc nejsou součástí oficiálních stránek www.hzsol.cz k tomu dojde někdy v dalších měsících.
V průběhu březnových zkoušek jsme dostali zatím předběžné termíny akcí. Jsou většinou v době soboty a neděle a je potřeba si vyšetřit čas. Z plánovaných akcí zatím žádná není v Olomouci. Podobný seznam visí i na provizorních webových stránkách Hudby při HZS Olomouckého kraje. Podle zaměření akcí je potřeba rovněž vytvořit a nacvičit program. Navíc dirigent orchestru se rozhodl, že v Pelhřimově na festivale máme mít 2 koncerty a to pokud možno každý jiný. Za 2 roky, které s námi pečlivě trénuje, si už vytvořil slušný repertoár na dva hodinové koncerty. A to takové, že jsme schopni hrát populární hudbu, lidové skladby i pochodové skladby vhodné pro mažoretky. Dokonce uvažujeme o samostatném koncertu sólistů. Momentálně se stále nacházíme v přípravné fázi, termíny koncertů i požadavky na skladby se budou upřesňovat. Naší povinností je chodit na zkoušky a být připravení hrát.
Předběžné termíny, které jsou rovněž uveřejněny na internetu, vypadají jako v tabulce. Kromě předpokládaných akcí se objevily 2 novinky – stavění Máje ve Slatinicích dne 26. 4. 2008. Požadavek však byl jenom na malou sestavu. Dále vystoupení v Polských Glubzycích při otevírání nové hasičské zbrojnice dne 16. 5. 2008.
17.5.2008
|
slavnost SHČMSK
|
9:30 - 11:00 hod
|
Výstaviště Brno
|
13.6.2008
|
zahájení filmového festivalu Krimifest 2008
|
13.00 - ...
|
Pelhřimov
|
21.6.2008
|
dny PČR
|
upřesňuje se
|
Pelhřimov
|
5.7.2008
|
Mezinárodní festival hudeb
koncert: Jeseník město
koncert: Priesnitzovy lázně
koncert: Karlova Studánka
|
upřesňuje se
|
Jeseník
|
16.8.2008
|
Slavnosti výročí pivovaru
|
upřesňuje se
|
Litovel
|
23. - 24.8.2008
|
Festival hasičských hudeb
|
|
Pelhřimov
|
6.9.2008
|
Oslava založení SDH obce
|
17:00 - 18:30 hod
|
Bystřice u Třince
|
POLSKO
Datum konání: 16. 5. 2008
Místo konání: Glubzyce, Polsko
Domluva: manažer orchestru plk. Ing. Miroslav Blažek s plk. Ing. Jiřím Horáčkem a náměstkem krajského ředitele Straže požární Polska Ing. Jirzim Paluchem.
Seznam muzikantů (celkem 23):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Ing. David Všetička, Jaroslav Dostál
Melodie: Milan Galuška, Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Ladislav Caňkař, Pavel Jelínek
Doprovody: Ludmila Mlynářová, bc. Jarmila Lichtenšteinová, Martin Král, Ladislav Baloun, Jiří Horák, Robin Soušek, Alois Kondziolka, Jaroslava Jašková, Břetislav Škrabal, Zdenek Papoušek, Štěpán Chromý, Jaromír Talík, Petr Nosálek, Zdenek Hladík
Fotodokumentace: Vilém Bauer, scanner a další úprava Mgr. Dita Maryšková
Seznam skladeb: pochody
Dojmy: Glubczyce je městečko asi 15 km za Krnovem, čili za hranicemi. Hranice jsme jen projely, budovy už byly prázdné. Objednávka na tuto akci zněla původně jen na hraní k seřadišti a na slavnostním ceremoniálu. Akce byla družební hasičská, přes ředitele HZS Olomouckého kraje směrem k Hudbě při HZS. Otevírání nové hasičské zbrojnice probíhalo v pátek. To mělo za důsledek obrovský problém se zajištěním muzikantů. Kapelník Jiří Pavlíček telefonoval hned 57x, aby zajistil alespoň ty nejdůležitější muzikanty. Nakonec nás hrálo 24 a mažoretek jelo hned 17 (uvolnění z vyučování probíhá přece jenom snáz).
Odjezd z Olomoucké stanice byl v 6:15 a příjezd do Polska bez problémů v 8:30. Tam nás náčelník místních hasičů, kterého ovšem musel zavolat náš kapelník mobilem. Bohužel manažer Mirek nemohl jet s kapelou z důvodu očekávaného porodu. Autobus tedy zamířil na náměstí ke kostelu, kde nás vyzvedli a zavedli na základnu „stráže“ (místní hasiči). Pokyny nám sdělili v polštině. Je to slovanský jazyk, tak jsme celkem rozuměli. Nakonec se ukázalo, že Alois Kondziolka může zastávat funkci tlumočníka.
Byl nám přidělen vedoucí, který se o nás měl starat. V první fázi jsme měli jít na občerstvení. Vedoucí se ovšem ztratil a neviděli jsme jej až do konce akce. Občerstvení se nekonalo. WC bylo v budově společné. Ještě štěstí, že aspoň mažoretky dostaly šatnu. Autobus byl totiž malý a tak musela jet vedoucí mažoretek vlastním autem, což nebylo podle plánu.
Stále se nic nekonalo a tak jsme v 9:30 jeli ke kostelu, kde jsme z vlastní iniciativy zahráli. Bylo tam velké srocení hasičů se vší parádou. Mažoretky pochodovaly a sluníčko svítilo. Potom jsme čekali u kostela, kde se konala slavnostní Mše Svatá se sborem zpěváků, po dobu asi 75 minut. Následoval průvod na náměstí a odměňování asi 250 hasičů. Sluníčko už pořádně zatopilo a celé odměňování probíhalo asi 2,5 hodiny. Následovalo další hraní – tentokrát to bylo celých 5 pochodů do stanice „stráže“, kde bylo za účasti „polního kuráta“ a náčelníků hasičů otevřeno nové zařízení. To bylo přistaveno k původní staré budově. Po přestřižení pásky však následoval déšť.
Dostali jsme polévku s vodou a jeli domů. To zařídil ředitel Jiří Horáček na prosbu kapelníka Jiřího Pavlíčka. Když jsme byli v Krnově, tak volali z Polska, že nám chtějí dát oběd, kde jsme… Už jsme pokračovali v cestě. V sobotu donesl Petr Pokorný whisky od ředitele plk. Ing. Horáčka, kterou nám poslal.
PYROS BRNO
Datum konání: 17. 5. 2008
Místo konání: Brno - výstaviště
Domluva: plk. Ing. Miroslav Blažek přes Josefa Nitru, vedoucího úseku správy majetku a tiskového mluvčího Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Seznam muzikantů (celkem 25):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička
Melodie: Milan Galuška, Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Ladislav Caňkař, Mgr. Bronislava Wittnerová, Michal Staník, Mgr. Antonín Dočkal
Doprovody: Ladislav Baloun, Jiří Horák, Robin Soušek, Alois Kondziolka, Jaroslava Jašková, Břetislav Škrabal, Ludmila Mlynářová, Martin Král, bc. Jarmila Lichtenšteinová, Zdenek Papoušek, Jaromír Talík, Zdenek Hladík
Fotodokumentace: Vilém Bauer, Mgr. Dita Maryšková
Seznam skladeb: pochody
Dojmy: Sobota probíhala ve znamení výstavy hasičské techniky a práce hasičů – na výstavišti v Brně. Naše kapela byla oslovena, aby zahájila celou akci. Tentokrát byl odjezd stanoven na 6:30 a také autobus byl větší. V pohodě jsme dojeli do Brna na výstaviště, vjezd nám byl povolen a organizátoři nás poslali na místo vhodné k zaparkování autobusu. Měli jsme 45 minut čas. Jenže mažoretky se musely obléct, učesat a namalovat, my museli naladit nástroje, navštívit WC,… Během „čekací doby“ nás navštívil nejprve jeden organizátor a následně druhý, aby nás seznámili s jejich představou o průběhu. Ještě než jsme odjížděli, tak jsme měli několik protichůdných informací o délce trvání.
Ve stanovenou dobu jsme postavili pochodový tvar a za doprovodu hudby a mažoretek připochodovali na místo. Tam jsme na místě zahráli několik skladeb – jednak pochody, ale také Mistr Dixie, Chacha a jiné. Následovat mělo pochodování celého průvodu k pavilonu Z. Docela dlouho se však čekalo na některé významné osobnosti, které měly akci zahájit. Se zpožděním asi 15 minut se celý pochod hnul kupředu. Jako první jelo hasičské auto následováno mažoretkami a hudbou, pokračovali vlajkonoši, hasiči v uniformách a hasičská auta. Došli jsme k pavilonu Z, tam zahráli ještě několik pochodů na místě. Ještě kapelník s dirigentem stihli zajistit a upřesnit některé následující akce a jeli jsme domů. Celé vystoupení vládlo příjemné jarní sluníčkové počasí.
KRIMIFESTIVAL PELHŘIMOV – slavnostní zahájení
Datum konání: 13. 6. 2008
Místo konání: Pelhřimov - náměstí
Domluva: plk. Ing. Miroslav Blažek s p. Drozdem
Seznam skladeb: pochody v průvodu + koncertní skladby:
W. Löfler: Mistr Dixie, Gustav Janík: Tenorová, sólo na tenor hraje Ervín Sládek, W. Lange: Dixie, Ludo Beleš: Rozmarná polka, Rudolf Obruča: Slovanský pochod, Jindřich Pavlík: Na to máme (foxpochod z vydaného CD), Lex Abel: Baby-face, Václav Hybš: Slavné basfigury, Rudolf Nováček: Castaldo, Miloš Machek: Dobrý večer slečno Slow a Začínáme beguinem, František Kmoch: Zlatá Praha, Ladislav Slavětínský: Svět pochoduje, Johan Strauss: Radecký pochod.
Dojmy: Vše bylo nachystáno, připraveno bylo i úvodní slovo, mažoretky a dokonce i někteří jiní muzikanti za ty, které nepustili z práce. Když jsme konečně vyřešili potíže s některými chybějícími nástroji, stala se věc nevídaná – z Pelhřimova zavolali organizátoři našemu manažerovi, že se v pátek koncert nekoná. Podle informací, které máme, se měla ve stejném termínu konat akce s názvem „Pelhřimov – město rekordů“ se zápisem nových rekordů do Guinnessovy knihy rekordů. Radní Pelhřimova se zalekli, že bychom přetahovali návštěvníky, a proto nám vystoupení zrušili. Bohužel se tak stalo 2 dny před plánovanou akcí.
Náhradou za vystoupení zrušené na poslední chvíli by měla být vyšší finanční odměna a navíc ušití nových uniforem pro muzikanty. Pevně věříme, že to nejsou jenom sliby.
KRIMIFESTIVAL PELHŘIMOV – slavnostní ukončení
Datum konání: 21. 6. 2008
Místo konání: Pelhřimov náměstí
Domluva: plk. Ing. Miroslav Blažek s p. Drozdem
Seznam skladeb: pochody + koncertní vystoupení:
Jan Pavel: Rag-Time, Jindřich Pavlík: Na to máme, zpívá Jiří Horák, Mojmír Bártek: Studánečka, sólo na trombon hraje Jaroslava Jašková, Willy Lange: Dixie, Miloš Machek: Bum-Au chacha, Karel Holoubek: Darujte růži, sólo na trubky hrají Ladislav Caňkař, …, Lex Abel: Baby – face, Václav Hybš: Slavné basfigury, Miloš Machek: Vals pro vás a Dobrý den pane Swing, Raymond Lefevre: Četník ze saint Tropéz, Miloš Machek: Dobrý večer slečno Slow a Začínáme Beguinem, Johan Strauss: Radecký pochod.
Dojmy: I toto vystoupení bylo zrušeno na poslední chvíli…
FESTIVAL JESENÍK
Datum konání: 5. 7. 2008
Místo konání: Jeseník – areál ZUŠ, lázně - před sanatoriem Priessnitz a Karlova studánka
Domluva: dirigent Vladimír Vraňovský s organizátory festivalu v čele s Tomášem Uhlířem
Seznam muzikantů (celkem 27):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička, Ondřej Pokorný
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Ladislav Caňkař, Michal Staník, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Miroslav Aberle
Doprovody: Ladislav Baloun, Jiří Horák, Robin Soušek, Alois Kondziolka, Jaroslava Jašková, Břetislav Škrabal, Ludmila Mlynářová, Martin Král, bc. Jarmila Lichtenšteinová, plk. Ing. Miroslav Blažek, Jaromír Talík, Zdenek Hladík, Bedřich Blahunek
Zpěv: Miroslav Kubiš
Moderování: Mgr. Dita Maryšková, Mgr. Antonín Dočkal
Fotodokumentace: Vilém Bauer, Mgr. Dita Maryšková
Seznam skladeb: třikrát koncertní program:
Jan Pavel: Rag-Time, Václav Maňas, Svatopluk Radešinský a Ladislav Jacura: Utíká to utíká, polka, zpívá Miroslav Kubiš, Mojmír Bártek: Studánečka, sólo na trombon Jaroslava Jašková, Ladislav Kubeš a sestry Skovajsovy polka Hradišťanka, Jindřich Pavlík, Milan Baginský a Karel Rollo: foxpochod Na to máme, Ludo Beleš: Rozmarná polka, Václav Hybš: Slavné Basfigury, Blahoslav Smišovský: Stříbrňanka polka, Miloš Machek: Začínáme Beguinem, Dobrý večer, slečno Slow, Vals pro vás a Dobrý den pane Swing, Zdeněk Krotil a Bohuslav Nádvorník: Páni Muzikanti, Johann Strauss: Radecký marsch
Dojmy: VIII. Ročník mezinárodního festivalu dechových hudeb pořádá základní umělecká škola v Jeseníku za podpory města Jeseník, lázní Jeseník a za přispění Ministerstva kultury ČR a Olomouckého kraje. Akce trvá od pátku až do neděle. Hudba při HZS Olomouckého kraje má naplánované 3 koncerty v průběhu soboty. Začínáme v 9:30 v areálu ZUŠ. Ještě máme v živé paměti situaci, kdy zasáhly v loňském roce „vyšší síly“ a odjez byl o hodinu posunut a ještě jsme měli po cestě technické potíže. Hned po dojezdu jsme šli hrát a nervozita se projevila i na pódiu. Snad letos podobné potíže nenastanou. V 11:00 proběhne slavnostní zahájení festivalu a společně zahrajeme několik pochodů. Potom pro nás následuje oběd.
Po krátkém odpočinku se představíme ve 13:30 v lázních před sanatoriem Priessnitz. Své jesenické působení zakončíme ještě v 16:00 hraním v Karlové studánce.
Tentokrát vše probíhalo podle plánu. Odjeli jsme z Olomouce skutečně chvíli po 6:30 a kromě krátké přestávky na kraji lesa nás nepotkalo žádné dobrodružství. Dojeli jsme do školy, vytáhli všechny potřebné věci jako noty, pulty (ty jsme nakonec nepotřebovali) a nástroje a vyčkali než Dechový orchestr mladých z Jeseníku dohrál. Vystřídali jsme se na pódiu, naladili a začali hrát podle programu. Jediným problémem bylo, že jsme dojeli bez mažoretek. Tato situace nastala čistě z důvodu zdravotní indispozice kapitánky týmu. Ani mažoretky bez velitelky nemohou vystupovat…
Po skončení koncertu vystupovali místní mažoretky a muzikanti si dali krátké občerstvení. V 11:00 jsme společně s dalšími orchestry festival zahájili – skladbami Můj Koníček a Moje česká vlast, kterou dirigoval Vladimír Vraňovský, zakladatel místního orchestru.
Následovala cesta na oběd. Zde se bohužel obsluha trošku zdržela. Posezení bylo příjemné, ale do lázní jsme dojeli tak akorát na nachystání židlí, nástrojů a rovnou jsme začali hrát. Během těch 55 minut vystoupení nás vyhnal déšť. Venku jsme odehráli asi 2/3 koncertu, poslední 4 skladby proběhly uvnitř. Zato posluchačů jsme měli mnohem více.
Tentokrát následoval „sprint“ na další koncert. V 16:00 jsme měli vystupovat v Karlové studánce. Ještě v lázních jsme věděli, že koncert určitě proběhne. Pouze bylo otázkou, zda bude vevnitř nebo venku. Posezení jsme si nachystali venku – uprostřed kouzelné přírody se nám hrálo velmi dobře. Spadlo ještě několik kapek deště, ale tentokrát nás povzbudilo i sluníčko. Také posluchačů bylo nad očekávání hodně. Jediné štěstí bylo, že to byl poslední koncert toho dne, protože jinak bychom z hraných skladeb udělali kvapíky, jak jsme během dne postupně zvyšovali tempo.
Po sbalení všech věcí a malém „kávovém“ občerstvení jsme se vydali na cestu domů. Ta proběhla již v klidu, jen jsme postupně vysazovali muzikanty po cestě. Většina dojela až k sídlu kapely a odtud ke svým domovům.
FESTIVAL PELHŘIMOV
Datum konání: 23. – 24. 8. 2008
Místo konání: Náměstí v Pelhřimově
Domluva: vedení kapely (Jiří Pavlíček, Miroslav Blažek a Vladimír Vraňovský) s vedením festivalu v čele s Miroslavem Šimonem a Petrem Chládkem
Seznam muzikantů (celkem 30 + mažoretky):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička, Ondřej Pokorný, Jaroslav Dostál
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Ladislav Caňkař, Milan Galuška, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Miroslav Aberle, Michal Staník, Mgr. Bronislava Wittnerová
Doprovody: Ladislav Baloun, Jiří Horák, Robin Soušek, Alois Kondziolka, Jaroslava Jašková, Břetislav Škrabal, Ludmila Mlynářová, Martin Král, plk. Ing. Miroslav Blažek, Zdenek Papoušek, Jaromír Talík, Zdenek Hladík, Bedřich Blahunek
Zpěv: Miroslav Kubiš
Moderování: Mgr. Dita Maryšková, Mgr. Antonín Dočkal
Fotodokumentace: Vilém Bauer, Mgr. Dita Maryšková, Jana Pokorná
Řidič: Jiří Windsor
Seznam skladeb:
Jan Pavel: Rag – Time, Zdeněk Krotil a Bohuslav Nádvorník: Páni muzikanti, zpívaná polka, Mojmír Bártek: Studánečka, sólo na trombon hraje Jaroslava Jašková, Raymond Lefevre: Četník ze Saint Tropez, Ladislav Kubeš: Hradišťanka, Václav Hybš: Slavné basfigury, Karel Vacek: Láska nehněvaná, Lex Abel: Baby – Face, Václav Maňas: Utíká to utíká, Karel Holoubek: Darujte růži, sólo na trumpety hrají Ladislav Caňkař, Miroslav Aberle a Antonín Dočkal, Miloš Machek: Cha – cha, Jindřich Pavlík, Milan Baginský a Karel Rollo: Na to máme, Miloš Machek: Začínáme Beguinem, Dobrý večer, slečno Slow, Dobrý den pane Swing, Johann Strauss: Radecký pochod.
Dojmy: Festival v Pelhřimově již vnímáme jako základ celého našeho koncertování. Také letos jsme dopředu znali termín jeho konání. Teprve v průběhu července jsme se však dozvěděli, že nás čeká sice jen jedno, ale 80 minutové vystoupení (místo obvyklých dvou 45 minutových). Navíc naši muzikanti dostali zodpovědný úkol – budou hrát fanfáry při slavnostním zahájení.
Další průběh festivalu je podle již známého scénáře: příjezd a občerstvení, slavnostní zahájení a společně s dalšími kapelami zahrání České státní hymny a pochodu Šly panenky silnicí, dále nás čeká ubytování a společenský večer. V neděli po snídani hrajeme budíček na Jihlavské ulici, v pravé poledne zahajujeme koncert na náměstí a v podvečer společně s ostatními kapelami festival ukončíme 4 skladbami. Opatrovníkem by měl být Petr Šimků.
Přesně podle předpokladů festival také proběhl. Zahájili jsme sice ne příliš šťastně. Jedna mažoretka nemohla jet a jiná pro jistotu neměla kostým. Takže jsme odjížděli z Olomouce v 8:30. Přesto jsme bez potíží dojeli do Pelhřimova a přivítali se s organizátory. Ještě na nádvoří hasičské zbrojnice jsme trénovali hraní při slavnostní přísaze nových členů hasičského záchranného sboru kraje Vysočina. Potom doladili oblečení a jeli na náměstí a festival zahájili. Při dirigování měl hlavní slovo Václav Palička, ale jeden Husitský chorál dirigoval i Vladimír Vraňovský.
Odpoledne jsme měli podle vlastního uvážení. Jen kapelník měl ještě plán. Vzhledem k tomu, že se týden před festivalem stihl oženit Miroslav Blažek, chtěli jsme mu předat dárek na koncertě. Ten v sobotu odpoledne koupili společnými silami Dita Maryšková, Ondřej Pokorný, Jana Pokorná a Jaroslava Jašková. Jeho úklid a předání pomohl zajistit také řidič autobusu Jiří Windsor. Večerní zábava tentokrát proběhla v naprostém klidu a pohodě.
Nedělní ráno začalo jako každý rok budíčkem na Jihlavské ulici. Tam jsme si zahráli pochody a vyzkoušeli také Cha-chu. Ta byla na přání mažoretek. Bohužel začalo mírně pršet, tak jsme hráli jen asi 50 minut. Přitom se Ondrovi Sládkovi podařilo (stejně jako mnohým jiným už dříve) rozházet noty. Nebylo to úmyslné, ale neštěstí v očích vidíte sami na fotografii. Po cestě jsme se ještě zastavili na nákup v místní Bille. Jeli jsme se sbalit a nachystat na koncert. Ten začal s mírným zpožděním asi ve 12:20. Ovšem už bez deště.
Tentokrát jsme díky času měli málo publika, ale ty jsme si získali jednak mažoretkami a jednak dárkem pro Mirka Blažka. Skončili jsme až 13:45 a jeli na oběd. Potom nám zbýval ještě monstr koncert. Ještě před ním jsme pořídili několik společných fotek – jak jsme zavedli před několika lety jako tradici. Na monstrkoncertu zazněly čtyři skladby pod taktovkou čtyř dirigentů: Pochod Castaldo dirigoval Petr Chládek, valčík Moje česká vlast dirigoval dirigent holandského orchestru, polku Zůstaň tu s námi muziko česká uvedl Vladimír Vraňovský a pochodem Česká muzika ukončil celý festival Václav Palička. Největší radost jsme však měli po skončení závěrečného společného koncertu – směli jsme si z pódia odvézt do Olomouce 20 velkých pultů, které udrží i naše současné velké noty.
Zpáteční cesta ubíhala rychle, pokud jsme jeli z kopce. Do kopce se autobusu vůbec nechtělo, ale snad to příště bude lepší. Na základnu v Olomouci jsme dojeli ve 21:10. Někteří muzikanti ještě uklízeli noty, pulty, nástroje, ostatní se uvidíme na nejbližší zkoušce. Máme před sebou několik dalších vystoupení a neustále máme co vylepšovat.
Nejbližší zkouška sice byla již ve znamení dalších vystoupení. Přesto bylo na místě shrnout víkendový festival: Tentokrát nepřišly od pořadatelů žádné výtky. Konečně jsme měli uspokojivé i mluvené slovo i zpěv. Přesto je to pro nás výzva pro další ročník. Na předchozích čtyřech vystoupeních jsme vždy zvyšovali kvalitu našeho vystoupení a bylo by správné, kdybychom v tomto trendu pokračovali i dále. Na druhou stranu jsme se rozloučili s některými muzikanty – Zdeňkem Hladíkem (na jeho místo nastoupila Mgr. Kateřina Spurná) a Michalem Staníkem. Někteří možná přijdou pomoct na vystoupení, ale už s námi nebudou chodit pravidelně na zkoušky.
ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU NA ZŠ HEYROVSKÉHO
Datum konání: 1. 9. 2008, 8:00 – 8:45
Místo konání: ZŠ Heyrovského, Olomouc
Domluva: Mgr. Jindřich Večeřa a vedení naší Hudby s ředitelem ZŠ, panem Mgr. Andělem
Seznam muzikantů (celkem 24):
Dirigent: Jindřich Večeřa
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Jiří Krumpolec, por. Ing. David Všetička, Jindřich Večeřa, Jaroslav Dostál
Melodie: Jiří Pavlíček, bc. Jaroslav Tihlář, Petr Pokorný, Jaroslava Jašková, Ladislav Caňkař, Mgr. Miroslav Aberle, Pavel Jelínek
Doprovody: Ladislav Baloun, Alois Kondziolka, Břetislav Škrabal, Ludmila Mlynářová, bc. Jaromíra Lichtenšteinová, Martin Král, plk. Ing. Miroslav Blažek, Zdenek Papoušek, Jaromír Talík, Bedřich Blahunek, Jiří Pavlíček ml.
Fotodokumentace: Mgr. Dita Maryšková
Seznam skladeb: pochody, hymna ČR
Dojmy: Sešli jsme se někteří v 7:30 u zkušebny, sbalili noty a nástroje a přesunuli se ke škole. Venku před ZŠ jsme zahráli dva pochody na rozehrání a přesunuli se dovnitř, do Atria školy. Tam se ujal slova pan ředitel. Přivítal zejména žáky prvních tříd. Každá třída nastoupila se svou paní učitelkou, dostala nějaké sladkosti a my zahráli vždy jeden pochod. Po úvodních formalitách jsme školní rok slavnostně zahájili hymnou ČR. Tím naše vystoupení skončilo a my se vrátili zpět do práce.
BYSTŘICE U TŘINCE
Datum konání: 6. 9. 2008
Místo konání: areál ZŠ
Domluva: Plk. Ing. Miroslav Blažek s agenturou Triangl, zastoupenou p. Cieslarem
Seznam muzikantů (celkem 25):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Robert Štancl, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Bronislava Wittnerová
Doprovody: Ladislav Baloun, Jiří Horák, Robin Soušek, Alois Kondziolka, Jaroslava Jašková, Břetislav Škrabal, Ludmila Mlynářová, bc. Jarmila Lichtenšteinová, Martin Král, plk. Ing. Miroslav Blažek, Zdenek Papoušek, Jaromír Talík, Bedřich Blahunek, Mgr. Kateřina Spurná
Zpěv: Jiří Horák
Moderování: Mgr. Dita Maryšková, Mgr. Antonín Dočkal
Fotodokumentace: Vilém Bauer, Mgr. Dita Maryšková
Seznam skladeb:
Jan Pavel: Rag – Time, Karel Vacek: Ale ne, zpívá Jiří Horák, Mojmír Bártek: Studánečka, sólo na trombon Jaroslava Jašková, Raymond Lefevre: Četník ze Saint Tropez, Ľudo Beleš: Rozmarná, Václav Hybš: Slavné basfigury, Karel Vacek: Láska nehněvaná, Lex Abel: Baby – Face, Ladislav Kubeš: Moje česká vlast, Karel Holoubek: Darujte růži, sólo na trumpety hrají Bronislava Wittnerová, Ondřej Sládek a Antonín Dočkal, Miloš Machek: Bum-au Cha – cha, František Kotásek: Vám, přátelé, Miloš Machek: Začínáme Beguinem, Dobrý večer, slečno Slow, Dobrý den pane Swing, Dominik Strouhal: Nedaleko od Trenčína, Johann Strauss: Radecký pochod.
Dojmy: Na zkoušce jsme se dozvěděli, že odjíždíme již v 13:00. Připadalo nám to zbytečně brzy, protože jsme měli hrát až v 17:30. Ale nakonec se ukázalo, že úvaha brzkého vyjetí byla po předchozích zkušenostech správná.
Cesta začala tím, že jsme se vraceli zpět, protože si Vilém zapomněl zamknout auto. Objeli jsme tedy blok sídliště a vrátili se zpět na parkoviště zamknout auto a pokusili se vyjet směr Třinec. Po cestě jsme trošku sjeli z trati, ale díky benzínové pumpě na cestě a znalostem místních lidí jsme nakonec dojeli až do Bystřice u Třince. Tam nás poslali k základní škole, která se stala domovem oslav 110. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů. Na místě jsme byli v 15:30, ale čekalo nás další překvapení. David Všetička si těsně před Třincem nějak vzpomněl, že nemá sebou sbalený klarinet. Ten zůstal zamčený ve skříňce v Olomouci. Manažer Mirek okamžitě začal jednat. Měl štěstí – místní dobrovolní hasiči znali učitele hry na klarinet, který v Bystřici bydlel. Dokonce byl i doma a Davidovi nástroj půjčil.
Než se stihly převléknout mažoretky, dostali jsme občerstvení a šli se pomalu chystat na vystoupení. Poprvé jsme vyzkoušeli nové velké pulty. Ozvučení jsme si sice pro jistotu přivezli, ale nakonec jsme využili místní mikrofony. Ještě než jsme začali, pomohli jsme hudebně zajistit posvěcení standardy. Vystoupení proběhlo v poklidu i když některé tóny zazněly jako obvykle v jinou dobu než zaznít měly. Skončili jsme v 19:00, šli zabalit nástroje a vydali se na cestu k domovu. V Olomouci jsme se rozešli ve 22:00.
PŘEROV
Datum konání: 21. 9. 2008
Místo konání: Sportovní stadion v Přerově
Domluva: Plk. Ing. Miroslav Blažek s předsedou krajského Sdružení hasičů Čech. Moravy a Slezska, p. Sýkorou
Seznam muzikantů (celkem 20):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Jiří Krumpolec, Jaroslav Dostál
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ladislav Caňkař, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Miroslav Aberle
Doprovody: Ladislav Baloun, Jiří Horák, Robin Soušek, Břetislav Škrabal, Ludmila Mlynářová, bc. Jarmila Lichtenšteinová, Martin Král, plk. Ing. Miroslav Blažek, Jaromír Talík
Fotodokumentace: Vilém Bauer, Mgr. Dita Maryšková
Seznam skladeb: pochody
Dojmy: Vystoupení začalo dost rozpačitě. Ještě ve čtvrtek na zkoušce jsme věděli jen hodinu srazu: 8:00 před zkušebnou. Jeli jsme hasičským autobusem a šlo o akci dobrovolných hasičů. Dojeli jsme v Přerově na místo a manažer šel zjistit kde máme hrát. Opět veškeré informace byly neurčité. Zahráli jsme 2 pochody venku, ale začalo pršet, tak jsme odešli na tribunu pod střechu.
Našli jsme si místečko a postavili „pochodový tvar“. Kromě nás však publikum podporovalo své závodní týmy, takže do pochodů zaznívaly bicí, trumpeta či hasičská houkačka naprosto mimo pochodový rytmus. Všichni muzikanti jsme se divili, že jsme se na konci pochodu sešli a skončili současně. Odehráli jsme s tímto netradičním „doprovodem“ asi 4 pochody a šli zjistit, co bude dál. V této situaci nemělo cenu pokračovat.
Působení na tribuně jsme ukončili a šli se zahřát. Měli jsme asi 3 hodiny volno. Dali jsme si občerstvení dle vlastního výběru a připravili se na závěrečné vyhlášení výsledků soutěže. Tam jsme zahráli další pochody a kolem 14:15 se vydali na cestu domů. Celodenní mrholení a poměrně nízké teploty, k tomu hraní „jen občas“ nás dopravilo do tepla domova okamžitě po skončení celé akce.
OLOMOUC CHVÁLKOVICE
Datum konání: 28. 9. 2008, 9:00 – 10:15
Místo konání: Památník v Olomouci - Chválkovicích
Domluva: Jiří Pavlíček a Miroslav Blažek s p. Línkem, vedoucím odboru kultury MMOL
Seznam muzikantů (celkem 19):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička, Jaroslav Dostál
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ladislav Caňkař, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Miroslav Aberle
Doprovody: Ladislav Baloun, Jiří Horák, Robin Soušek, Břetislav Škrabal, Martin Král, plk. Ing. Miroslav Blažek, Jaromír Talík, Bedřich Blahunek
Bylo to celé podivné, protože na místě nebyl nikdo z organizátorů. Nakonec se ukázalo, že jsme měli hrát, ale až o měsíc později.
FLORA OLOMOUC
Datum konání: 9. 10. 2008, 8:30 – 9:30
Místo konání: výstaviště Flora v Olomouci
Domluva: Plk. Ing. Miroslav Blažek s paní Grecmanovou Ludmilou, vedoucí výstavnického úseku
Seznam muzikantů (celkem 21):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Ing. David Všetička, Jaroslav Dostál, Ondřej Pokorný
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ladislav Caňkař, bc. Jaroslav Tihlář, Petr Pokorný, Mgr. Jaroslava Jašková, Pavel Jelínek
Doprovody: Ladislav Baloun, Jiří Horák, Alois Kondziolka, Ludmila Mlynářová, Hofnerová, Martin Král, plk. Ing. Miroslav Blažek, Zdenek Papoušek, Jaromír Talík, Bedřich Blahunek
Seznam skladeb: pochody
Dojmy: Flora Olomouc je tradiční vystoupení na zahájení výstavy. Bohužel již tradičně tato akce začíná v době pracovních povinností mnoha muzikantů a tak i toto zahájení proběhlo v „malé sestavě“.
FLORA OLOMOUC
Datum konání: 11. 10. 2008, 10:00 – 11:00
Místo konání: Výstaviště Flora v Olomouci
Domluva: Plk. Ing. Miroslav Blažek a Jiří Pavlíček s Ing. Jiřím Uhlířem, ředitelem akce „Přehlídka hudeb“ a vedoucím Věrovanky.
Seznam muzikantů (celkem 23):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Ph. D., Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Robert Štancl, Ladislav Caňkař, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Bronislava Wittnerová
Doprovody: Ladislav Baloun, Jiří Horák, Robin Soušek, Alois Kondziolka, Jaroslava Jašková, Ludmila Mlynářová, Martin Král, plk. Ing. Miroslav Blažek, Jaromír Talík, Mgr. Kateřina Spurná
Zpěv: Jiří Horák, Miroslav Kubiš
Moderování: Mgr. Dita Maryšková, Ph. D., Mgr. Antonín Dočkal
Fotodokumentace: Vilém Bauer, Mgr. Dita Maryšková, Ph. D.
Seznam skladeb: Johann Strauss: Radecký march, Zdeněk Krotil a Bohuslav Nádvorník: Páni muzikanti, zpívaná polka, Mojmír Bártek: Studánečka, sólo na trombon hraje Jaroslava Jašková, Karel Vacek: Láska nehněvaná, Václav Hybš: Slavné Basfigury, Karel Vacek: Ale ne, Karel Holoubek: Darujte růži, sólo na trumpety hrají Ladislav Caňkař, Mgr. Bronislava Wittnerová a Mgr. Antonín Dočkal, František Kotásek: Vám, přátelé, Ladislav Kubeš: Moje Česká vlast, Miloš Machek: Bum-au cha-cha a Dobrý den, pane Swing, Jindřich Pavlík, Milan Baginský a Karel Rollo: Na to máme, Dominik Strouhal: Nedaleko od Trenčína, Ladislav Slavětínský: Svět pochoduje.
Dojmy: Když se má organizovat něco na poslední chvíli, tak se akce zaručeně takto organizuje. Domluva vystoupení je poslední dobou skutečně stále horší. Požadavky na vystoupení jsme zjistili teprve ve čtvrtek odpoledne. Dirigent na poslední chvíli sestavil program vystoupení a muzikanti se jej dozvídali postupně až na pódiu. Hráli jsme skladby, které v posledních měsících zazněly již několikrát, ale díky zimě přece jenom nevyzněly úplně přesvědčivě. Na druhou stranu je nutné přiznat, že vzhledem k oznámení termínu se nás sešlo poměrně hodně.
Teprve na zkoušce jsme zjistili, že v publiku se vyskytovalo mnoho důležitých osobností olomouckého kraje. První příslib naznačuje několik zajímavých vylepšení pro celou kapelu.
OLOMOUC CHVÁLKOVICE
Datum konání: 28. 10. 2008, 9:30 – 10:45
Místo konání: Památník v Olomouci - Chválkovicích
Domluva: Jiří Pavlíček a Miroslav Blažek s p. Línkem, vedoucím odboru kultury MMOL
Seznam muzikantů (celkem 19):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Ph. D., Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička, Jaroslav Dostál, Veronika Kučerová Dis.
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ladislav Caňkař, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Miroslav Aberle
Doprovody: Ladislav Baloun, Jiří Horák, Robin Soušek, Břetislav Škrabal, Martin Král, Ludmila Mlynářová, bc. Jarmila Lichtenšteinová, plk. Ing. Miroslav Blažek, Jaromír Talík, Vojtěch Václavek
Fotodokumentace: Vilém Bauer, Mgr. Dita Maryšková, Ph. D.
Seznam skladeb: pochody, Husitský chorál, Státní hymna ČR
Dojmy: Již při příjezdu bylo u pomníku ve Chválkovicích živo. V 9:00 poctivě hlídala městská policie a usměrňovala provoz. Kolem 10:00 cestu přes Selské náměstí úplně uzavřeli. V klidu a důstojnosti položili k památníku T. G. Masaryka věnce zástupci vojáků i hasičů. Slavnostní řeči se ujal primátor města pan Martin Novotný. Přibližně po 40 minutách se provoz v ulici obnovil.
VÝROČNÍ SCHŮZE OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ
Datum konání: 20. 11. 2008, 17:00 – 20:00
Místo konání: zasedací místnost HZS Olomouckého kraje
Domluva: Jiří Pavlíček a Miroslav Blažek
Seznam muzikantů (celkem 19):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Ph.D., Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička, Ondřej Pokorný, Veronika Kučerová Dis.
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ladislav Caňkař, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Miroslav Aberle
Doprovody: Ladislav Baloun, Robin Soušek, plk. Ing. Miroslav Blažek, Zdeněk Papoušek, Jaromír Talík, Bedřich Blahunek,
Fotodokumentace: Vilém Bauer, Mgr. Dita Maryšková, Ph. D.
Informace: Opět po roce jsme se sešli k výroční schůzi, abychom shrnuli naše muzikantské působení. Dozvěděli jsme se finanční záležitosti i změnu stanov. Dále bylo potřeba obměnit členy kulturní komise, vedení sdružení a rozšířil se i tým technický. Současně jsme přijali nové členy (ty, kteří se objevili v kapele v posledním roce).
Po výroční schůzi 2008 je výbor sdružení ve složení Jiří Pavlíček, Petr Pokorný, Mgr. Dita Maryšková, Ph. D. Kulturní komisi tvoří předseda Vladimír Vraňovský a členové Jiří Pavlíček, Jiří Krumpolec, Ladislav Caňkař a Ludmila Mlynářová. Revizorem sdružení zůstává plk. Ing. Miroslav Blažek. Archivářem je stále Petr Pokorný a nově se přidal další stálý člen zaměstnaný u HZS por. Ing. David Všetička.
Do konce roku 2008 nás čekají ještě dvě důležitá vystoupení – vánoční koncert na Horním náměstí v Olomouci a předávání hasičské techniky tamtéž.
Během schůze oslavil své narozeniny i dirigent Vladimír Vraňovský.
VÁNOČNÍ KONCERT V OLOMOUCI
Datum konání: 14. 12. 2008, 15:00 – 16:00
Místo konání: Horní náměstí v Olomouci
Domluva: Jiří Pavlíček s agenturou Zahradníček
Seznam muzikantů (celkem 27):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Ph. D., Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička, Ondřej Pokorný, Veronika Kučerová, Dis., Hana Lichtenšteinová, Vratislav Walachovitsch
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ladislav Caňkař, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Josef Růžička, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Miroslav Aberle
Doprovody: Ladislav Baloun, Alois Kondziolka, Mgr. Jaroslava Jašková, Břetislav Škrabal, Ludmila Mlynářová, Martin Král, bc. Jarmila Lichtenšteinová, plk. Ing. Miroslav Blažek, Jaromír Talík, Mgr. Kateřina Spurná
Zpěv: Miroslav Kubiš
Moderování: Mgr. Dita Maryšková, Ph. D., Mgr. Antonín Dočkal
Fotodokumentace: Mgr. Dita Maryšková, Ph. D., Mgr. Vít Maryška
Seznam skladeb: Julius Fučík, arr. Václav Hybš: Florentinský pochod, Ladislav Kubeš: Starý známý, sólo na tubu hraje Miroslav Blažek, Jiří Volf: Polka ze Statenic, Mojmír Bártek: Studánečka, sólo na pozoun hraje Jaroslava Jašková, W. A. Mozart, arr. Milan Baginský, text Karel Rollo: Plamínky kolem i v nás, zpěv Miroslav Kubiš, G. Janík: Tenorová polka, sólo na tenor Ervín Sládek, Zdeněk Krotil, Bohuslav Nádvorník: PániMuzikanti, zpěv, Karel Vacek: Láska Nehněvaná, Ale ne, arr. Jaroslav Bílý: Melodie pro Santu, Karel Holoubek: Darujte Růži, sólo na trubky hrají Ladislav Caňkař, Antonín Dočkal a Miroslav Aberle, Jindřich Pavlík, arr. Milan Baginský, text Karel Rollo: Na to máme, Miroslav Ducháč, text Vladimír Dvořák: Šťastné vánoce, Ladislav Slavětínský: Svět pochoduje
Dojmy: Vánoční koncert patří k tradičním povinnostem kapely. Letos jsme měli již 5. vánoční vystoupení. Zazněly 4 skladby sólové, některé koncertní a ostatní zpívané. Zařadili jsme i 2 skladby vánoční. Podpořili jsme tak vánoční atmosféru centra Olomouce.
Letos jsme měli to štěstí, že bylo poměrně teplé počasí a termín byl v neděli v 15:00. Začínali jsme tedy po světle, ale ze hry jsme měli možnost vidět nasvícené centrum města.
Krajský úřad V OLOMOUCI
Datum konání: 16. 12. 2008, 16:00 – 17:00
Místo konání: pódium u krajského úřadu v Olomouci
Domluva: Jiří Pavlíček s agenturou Fest Promotion s. r. o. zastoupenou panem Spáleným
Seznam muzikantů (celkem 19):
Dirigent: Jindřich Večeřa
Dřeva: Mgr. Dita Maryšková, Ph.D., Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ladislav Caňkař, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Mgr. Antonín Dočkal, Mgr. Miroslav Aberle
Doprovody: Ladislav Baloun, Alois Kondziolka, Ludmila Mlynářová, Martin Král, bc. Jarmila Lichtenšteinová, Jaromír Talík, Vojtěch Václavek
Zpěv: Miroslav Kubiš
Moderování: Mgr. Dita Maryšková, Ph. D.
Fotodokumentace: Mgr. Dita Maryšková, Ph. D., Miroslav Kubiš
Seznam skladeb: F. Kmoch: Jara mládí, L. Beleš: Rozmarná polka, L. Kubeš: Hradišťanka, Moje Česká vlast, Přerovanka, K. Vacek: Láska nehněvaná, Ale ne, A. Žváček: Věnovaná, L. Kubeš: Borkovická, F. Kotásek, S. Pěnčík: Vám, přátelé.
Dojmy: Hraní před budovou RCO je značně nebezpečné. Posluchačů máme většinou málo, ale je nás slyšet až na hlavní vlakové nádraží. Tentokrát jsme měli postavené pódium a v těsné blízkosti stál vánoční Betlém. Hráli jsme z malých „pultíků“ a odpovídajících knížek. Problémem byla tma. Organizátoři nám pomohli zapojit aparaturu i několik světel, ale bohužel to nestačilo. Program jsme měli nachystaný bohatší, ale v tomto případě jsme se raději drželi hesla: „ V nejlepším přestat.“
PŘEDÁVÁNÍ HASIČSKÉ TECHNIKY V OLOMOUCI
Datum konání: 18. 12. 2008, 9:30 – 11:30
Místo konání: Horní a Dolní náměstí v Olomouci
Domluva: kpt. Ing. Miroslav Blažek s generálním ředitelstvím HZS ČR
Seznam muzikantů (celkem 17):
Dirigent: Vladimír Vraňovský
Dřeva: Jiří Krumpolec, Ing. David Všetička, Veronika Kučerová, Dis.
Melodie: Jiří Pavlíček, Ondřej Sládek, Ladislav Caňkař, Ervín Sládek, Petr Pokorný, Mgr. Miroslav Aberle
Doprovody: Ladislav Baloun, Alois Kondziolka, Ludmila Mlynářová, Martin Král, bc. Jarmila Lichtenšteinová, Jaromír Talík, Vojtěch Václavek
Fotodokumentace: Mgr. Dita Maryšková, Ph. D., webové stránky HZS
Plánovaný program:
930 zahájení vystoupení hudby – pochody
1000 nástup praporečníků, nástup hostů na tribunu – pochody „do kroku“
1003 hlášení
1004 hymna
1005 úvodní slovo
1009 proslov premiér
1012 proslov ministr vnitra
1015 proslov hejtmana
1018 proslov primátora
1021 proslov generálního ředitele HZS ČR
1023 svěcení techniky arcibiskupem – Hudba fanfáry pořád dokola (jako v Praze)
1040 předávání klíčů od techniky krajským ředitelům
1050 odjezd techniky, vyjádření pro média – Hudba pochody
1100 odchod hostů do VIP místnosti – Hudba pochody
1115 ukončení akce ze strany hudby
1145 oficiální ukončení akce
Dojmy: Akce byla ze strany hasičů naplánována na minuty a tak také proběhla. Nikdo z vedení nemá mnoho času na protahování dopoledne. Bohužel proti roku 2007 kdy svítilo sluníčko a byly 2 °C, letos pršelo a byla tma. Díky třem akcím v jednom týdnu, poznamenaným neuvolněním z práce, jsme se ani nestačili rozloučit na vánoce. Víme však určitě, že jubilejní rok zahájíme zkouškou ve čtvrtek 8. 1. 2009.
vytisknout
e-mailem
Facebook